راه‌اندازی رسمی تماس صوتی بر بستر وای فای

راه‌اندازی رسمی تماس صوتی بر بستر وای فای

پیش از این مکالمه‌ی تلفنی بر بستر وای فای (وای فای کالینگ) به‌صورت پایلوت راه‌اندازی شده بود؛ این سرویس هم‌اکنون به‌صورت تجاری و رسمی در کشور راه‌اندازی شده است.

سرویس مکالمه‌ی تلفنی بر بستر وای‌فای با نام تلفای، خدمتی نوآورانه و بسیار جدید محسوب می‌شود که همراه اول، اولین اپراتور ارائه‌دهنده‌ی این سرویس در کشور است.

مقاله‌های مرتبط:

با استفاده از سرویس تلفای، مشترکان همراه اول نیازی به پوشش شبکه تلفن همراه برای برقراری تماس نخواهند داشت، بلکه تنها با دریافت و نصب اپلیکیشن تلفای، فعال‌سازی سرویس و اتصال به هر شبکه وای فای می‌توانند مکالمه کنند و برای این کار نیازی به استفاده از هیچ اپلیکیشن واسط دیگری ندارند. همراه اول در پیاده‌روی اربعین امسال این سرویس را برای زائران ارائه کرده بود.

مشترکان می‌توانند پس از فعال‌سازی تلفای، تماس را با استفاده از شماره‌گیر تلفن همراه خود و همانند تماس عادی برقرار و دریافت کنند. هزینه‌ی برقراری تماس کاملا مشابه تماس عادی محاسیه می‌شود و با استفاده از این سرویس، اتصال به هر شبکه وای فای، مشابه اتصال به آنتن همراه اول است.

از مزایای تلفای همراه اول تماس روی وای فای بدون نیاز به اپلیکیشن واسط، برقراری و دریافت تماس در نقاط با آنتن‌دهی ناپایدار یا با ازدحام بالا است و مشکل ناپایداری آنتن‌دهی شبکه‌ی تلفن همراه در این نقاط یا داخل برخی ساختمان‌ها حل خواهد شد. همچنین هنگام تماس، مخاطب تفاوتی بین تماس تلفای و تماس عادی مشاهده نمی‌کند و برخلاف سایر اپلیکیشن‌های تماس اینترنتی که لازم است طرف دیگر مکالمه نیز اپلیکیشن را نصب کرده باشد، برای تماس از طریق تلفای طرف دیگر مکالمه نیازی به فعال‌سازی این سرویس ندارد.

بر اساس گزارش همراه اول، مشترکانی که سیم‌کارت یوسیم دارند و گوشی آن‌ها از اندروید ۴.۴ به بالا پشتیبانی کند، می‌توانند از این سرویس استفاده کنند و برای سیستم‌عامل iOS نیز به‌زودی ارائه می‌شود.

منبع mci

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید