واردات موبایل، تبلت و لپ تاپ شرکت‌های اپل و مایکروسافت منع قانونی ندارد

واردات موبایل، تبلت و لپ تاپ شرکت‌های اپل و مایکروسافت منع قانونی ندارد

به گفته رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان، واردات کالاهای دیجیتال آمریکایی از جمله موبایل، تبلت و لپ‌تاپ به ایران منع قانونی ندارند. بدین ترتیب محصولات اپل و مایکروسافت می‌تواند به کشور وارد شود.

چند ماهی است در بازار شایعه شده که پس از اجرا شدن قانون ثبت IMEI گوشی‌های وارداتی، واردات کالاهای آمریکایی از جمله گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اپل و مایکروسافت، به کشور متوقف می‌شود که دلیل آن منع قانونی واردات کالاهای آمریکایی به کشور عنوان می‌شود.

یدالله صادقی، رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان، در پاسخ به این سؤال که «باتوجه به ممنوع بودن واردات کالاهای مصرفی از آمریکا، آیا لوزام الکترونیکی مانند موبایل و لپ تاپ نیز شامل این ممنوعیت می‌شود؟» گفت:

کالاهایی مانند موبایل، تبلت، لپ تاپ و موارد مشابه، صرف نظر از برند یا کشور سازنده محصول، تحت قوانین واردات کالاهای سرمایه‌ای قرار داشته و کالای مصرفی محسوب نمی‌شوند.

به گفته صادقی، در بند چهار قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده، کالاهای سرمایه‌ای و بادوام که خدمات پس از فروش در کشور داشته باشند، می‌توانند به ایران وارد شوند. موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوتر نیز در این دسته کالایی قرار می‌گیرند و وارداتشان منع قانونی ندارد.

Banner Zoomit HR

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده