تلگرام فعلا فیلتر نمی‌شود

تلگرام فعلا فیلتر نمی‌شود

جلسه کمیته بررسی مصادیق مجرمانه برای بررسی فیلترینگ تلگرام تشکیل شد و تصمیم گرفته شد که فعلا این اپلیکیشن مسدود نشود، اما در صورتی که تناقضات تلگرام با قوانین جمهوری اسلامی در آینده برطرف نشود، درباره فیلترینگ آن دوباره تصمیم‌گیری شود.

جلسه کارگروه بررسی مصادیق مجرمانه برای بررسی فیلترینگ یا ادامه فعالیت تلگرام، امروز در حالی تشکیل شد که این بار همه اعضا حضور داشتند. این جلسه قرار بود دو هفته پیش تشکیل شود که به خاطر عدم حضور برخی اعضا، جلسه به حد نصاب نرسید و جلسه به امروز موکول شد.

به نظر می‌رسد بر اساس اخبار جسته و گریخته‌ای که از این جلسه منتشر شده، تصمیم بر این گرفته شده که تلگرام فعلا فیلتر نشود.

خرم آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه پس از پایان جلسه گفت:

جلسه کار گروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه امروز با حضور همه اعضا به ریاست دادستان کل کشور تشکیل شد. یکی از موضوعات این جلسه بررسی و اتخاذ تصمیم برای مسدود سازی نرم افزار ارتباطی تلگرام بود، تمام اعضا گزارش‌های خود را نسبت به این برنامه ارائه دادند و نگرانی خود را در خصوص نقض قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران توسط نرم افزار تلگرام اعلام کردند.

وی ادامه داد:

به اتفاق آرا تصمیم گرفته شد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدامات لازم جهت تقویت شبکه های ارتباطی و اجتماعی داخل را انجام دهد. این موضوع به عنوان یک تکلیف به وزارت ارتباطات ابلاغ شد و مقرر شد چنانچه پیام رسان تلگرام در مدت محدودی اعمالی در خصوص پایبندی به قوانین جمهوری اسلامی را انجام ندهد، اقدامات لازم جهت مسدود سازی آن انجام شود.

فیلترینگ تلگرام یکی از بحث‌های داغ چند وقت اخیر بوده و به یکی از دغدغه‌های بسیاری از کاربران این اپلیکیشن پیام‌رسان تبدیل شده است. فیلترینگ یا عدم فیلترینگ این اپلیکیشن مخالفان و موافقان خود را دارد و هر یک از آنها نیز برای موضع‌گیری خود دلایلی را ارائه می‌کنند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده