دبیر کمیته فیلترینگ: از فیلترینگ هوشمند اینستاگرام رضایت نداریم

چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
ساعاتی پیش در یک برنامه‌ی تلویزیونی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرد که فیلترینگ هوشمند اینستاگرام موفق عمل نکرده است و از عملکرد آن راضی نیستند.
تبلیغات

عبدالصمد خرم‌آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در بخشی از برنامه‌ی تلویزیونی که به بحث فیلترینگ تلگرام اختصاص داشت، اشاره کرد که امکان فیلترینگ هوشمند این شبکه‌ی پیام رسانِ موبایلی وجود ندارد. وی همچنین مورد پرسش قرار گرفت که آیا فیلترینگ هوشمند اینستاگرام موفق بوده است یا خیر؟

خرم‌آبادی در پاسخ اعلام کرد که از فیلترینگ هوشمند اینستگرام راضی نیستند؛ چرا که بخش بزرگی از صفحه‌هایی که باید فیلتر شوند هنوز در اینستاگرام در دسترس هستند.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه همچنین اشاره کرد که هزینه‌ی بسیاری برای بحث فیلترینگ هوشمند اینستاگرام شده است.

وی چندین بار در میان صحبت‌های خود گفت که آن‌ها نه تنها موافق فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی نیستند، بلکه معتقد هستند که شبکه‌های اجتماعی بسیار مفید و پر اهمیت هستند؛ وی حتی مدعی شد که انقلاب اسلامی به کمک شبکه‌های اجتماعی واقعی به پیروزی رسیده است. اما خرم‌آبادی به این موضوع نیز اشاره کرد که بحث امنیت ملی و محتوای اخلاقی اهمیت ویژه‌ای دارد و باید قانون در شبکه‌های اجتماعی اعمال شود.

با این تفاسیر و با توجه به عدم موفقیت بحث فیلترینگ هوشمند برای شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام دو حالت وجود خواهد داشت؛ یا الگوریتم‌های فیلترینگ هوشمند برای اینستاگرام بهبود خواهد یافت و صفحه‌های خلاف قانون فیلتر خواهند شد یا بحث فیلترینگ کلی این شبکه‌ی اجتماعی محبوب نیز قوت خواهد گرفت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

امکان ثبت نظر برای این مطلب وجود ندارد

تبلیغات