شاتل: تا دو سال آینده در تهران و تبریز اینترنت ۱۰۰ تا ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه ارائه می کنیم

شاتل: تا دو سال آینده در تهران و تبریز اینترنت ۱۰۰ تا ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه ارائه می کنیم

محمد حسن شانه ساززاده، رئیس هیات مدیره شاتل در نشست خبری این شرکت پس از دریافت پروانه FCP از وزارت ارتباطات با اشاره به گفتگو با ۱۵ استانداری و ۲ شهرداری برای راه اندازی شبکه فیبر نوری(FTTC) اظهار کرد: «تا دو سال دیگر شبکه فیبر نوری تهران و تبریز را به صورت کامل راه اندازی می کنیم تا کاربران بتوانند از اینترنت با سرعت حداقل ‍۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و حداکثر ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه استفاده کنند.»

رئیس هیات مدیره شاتل با اشاره به اینکه با دریافت پروانه FCP از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات توسط شاتل و شش شرکت دیگر، گفت:

با دریافت این پروانه می توانیم ایجاد شبکه فیبر نوری کنیم و در دو لایه edge و access دسترسی داشته باشیم. همچنین با دریافت این پروانه ضمن ارائه خدمات محتوایی چون IPTV و Video On Demand) VOD) با توجه به اجازه رگولاتوری خدمات تلفن ثابت به مشترکان ارائه دهیم.

تعرفه اینترنت یک پنجم مخابرات می شود

او از اقدامات اولیه شاتل پس از دریافت این مجوز پرده برداشت و بیان کرد:

ما می توانیم پورت اینترنت را با یک پنجم قیمت کنونی مخابرات به شرکت ها و مردم ارائه کنیم که بنا به مجوز رگولاتوری فعلا نمی‌توانیم سرویس‌ها را بیش از ۱۰ درصد ارزان‌تر از مخابرات ارائه دهیم. اگر این محدودیت برداشته شود که هیچ وگرنه ما برای جبران کیفیت سرویس‌ها را بسیار بالاتر از مخابرات ارائه خواهیم کرد.

شانه ساز زاده ادامه داد:

به عنوان مثال هم اکنون سرویس های یک و دو مگابیت بر ثانیه به عنوان کم ترین سرعت و عرف مشترکان خانگی شناخته می شود که ما می‌خواهیم آن را به حداقل ۸ مگابیت بر ثانیه ارتقا دهیم. زیرا معتقدیم این میزان در چند سال اخیر به ۳۰ تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه خواهد رسید و نیاز کاربران در این پهنای باند تامین می‌شود.

ارائه تلفن ثابت با صدای HD

رئیس هیات مدیره شاتل در مورد نحوه ارائه تلفن ثابت توسط شاتل گفت:

ما پس از راه اندازی شبکه مان بر اساس مجوز دریافت شده، تلفن ثابت با قابلیت جابجایی شماره و دریافت آن بر روی اسمارت فون یا بر بستر آی‌پی (VOIP) ارائه می‌دهیم که مطمئنا قیمت تعرفه‌هایمان کمتر از مخابرات است.

او در مورد کیفیت خدمات تلفن ثابت این شرکت افزود:

تلفن ثابتی که ما ارائه خواهیم داد با کیفیت صدای HD و دارای قابلیت هایی چون Voicemail و Videocall خواهد بود که بنا به تعهدمان به سازمان تنظیم مقررات ابتدا در مناطق کم برخوردار(مناطقی که دارای مشترکین در صف هستند یا امکان ارائه پورت ندارند) تجاری می‌شود و سپس این امکان را در شهرهای بزرگ بهره‌برداری خواهیم کرد.

محمد حسن شانه ساز زاده از راه اندازی سایت ویدئویی Movieland پرده برداشت و توضیح داد:

قرار است در این سایت فیلم های مورد تایید وزارت ارشاد با نصف قیمت DVDهای موجود در بازار ارائه شود و مشترکان هزینه اتصال اینترنت بسیار ناچیزی بابت دیدن این فیلم‌ها پرداخت کنند. تا کنون ۲۷۰ فیلم بارگذاری شده که در نهایت به ۵ هزار فیلم خواهد رسید.

او در پاسخ به سوال خبرنگار زومیت مبنی بر اینکه در شبکه فیبر نوری تان با سرعت ۱۰۰ تا ۳۰۰ مگابیت محدودیت حجم برای کاربران برداشته می‌شود یا نه؟ اظهار کرد:

چون هزینه ها با ایجاد این شبکه برای ما پایین می‌آید خیلی به ارائه اینترنت نامحدود نزدیک می‌شویم که اگر هزینه پورت خریداری شده از شرکت زیرساخت نیز کاهش یابد حتما اینترنت را بدون محدودیت ترافیک به کاربرانمان ارائه می‌دهیم. البته باید توجه داشت که به طور حتم در شبکه های IPTV و VOD پکیج های ارائه شده بدون محدودیت حجم و باقیمت پایین خواهد بود.

وی همچنین در جواب سوال خبرنگار زومیت درمورد قرارداد با اپراتورهای اصلی بعد از دریافت مجوز اپراتور مجازی تلفن همراه، اعلام کرد:

ما قصد داریم با هر سه قرارداد امضا کنیم و از هر سه اپراتور برای ارائه سرویس، خدمات دریافت کنیم؛ ولی به احتمال زیاد با رایتل این کار را خواهیم کرد؛ زیرا تا کنون با مسئولین این شرکت برای انجام این کار چندین جلسه فنی و اصولی داشتیم در حالی که ایرانسل و همراه اول به ما اجازه برگزاری این جلسه را ندادند.

شانه ساز زاده تاکید کرد:

در صورت مجوز اپراتور مجازی تلفن همراه همه کارها را به سرعت انجام خواهیم داد تا در سال آینده بتوانیم محصولمان را به مردم ارائه دهیم.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید