سه هزار شماره از ۲۲۲ هزار مورد شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی مسدود شد

سه هزار شماره از ۲۲۲ هزار مورد شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی مسدود شد

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اعلام کرد که تاکنون حدود ۳ هزار سیم‌کارتی که اقدام به ارسال پیامک انبوه مزاحم می‌کردند مسدود شده است.

بر اساس گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با توسعه امکانات سامانه پیامکی ۱۹۵ و فراهم شدن امکان ثبت شکایت از پیامک‌های انبوه ارسالی از تلفن ثابت و سرشماره‌های تبلیغاتی، ۲۲۱ هزار و ۷۵۵ شکایت مرتبط با پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم تاکنون به ثبت رسیده است.

مجید حقی اعلام کرد: «از تعداد شکایت‌های پیامکی ارسالی، ۹۵ هزار و ۵۷۹ شکایت با قالب درست ارسال شده که از این تعداد ۹۰ هزار شکایت به خطوط تلفن همراه شخصی، هزار و ۶۷۶ شکایت به خطوط تلفن ثابت و ۳ هزار و ۴۴۵ شکایت به سرشماره‌های تبلیغاتی مربوط می‌شود.»

به گفته‌ی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شکایت‌های ثبت‌شده در سامانه ۱۹۵ از سوی ۳۶ هزار و ۶۴۸ شاکی اعلام شده است که پس از بررسی، حدود دو هزار و ۹۷۸ خطی که پیامک انبوه مزاحم از آن‌ها ارسال می‌شد، مسدود شده است.

مشترکان می‌توانند شماره ارسال‌کننده پیامک‌های مزاحم را برای شماره‌های تلفن ثابت به همراه کد مانند ********۰۲۱ و *******۰۲۶ و برای سرشماره‌های تبلیغاتی به شکل ***۱۰۰۰، ***۲۰۰۰، ***۳۰۰۰ و ***۵۰۰۰ و برای شماره‌های تلفن همراه شخصی به شکل *********۰۹ برای سامانه ۱۹۵ ارسال کنند.

منبع مهر

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید