ایرانسل: ابلاغیه ای برای جلوگیری از واردات گوشی قاچاق دریافت نکرده‌ایم

سه‌شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۵
مطالعه 1 دقیقه
مدیرعامل ایرانسل در رابطه با طرح ممانعت از فعال‌سازی سیم‌کارت‌ در گوشی‌های قاچاق گفت که هنوز ابلاغیه‌ای در این باره دریافت نکرده‌ایم.
تبلیغات

دیروز در زومیت خواندید که طرح رجیستری موبایل از مهر ماه سال جاری و با هدف مبارزه با قاچاق تلفن همراه به اجرا در خواهد آمد و با عدم فعال‌سازی سیم‌کارت روی کالاهای قاچاق، عرصه بر ورود غیرقانونی موبایل و واردکنندگان غیرمجاز آنها تنگ‌تر خواهد شد.

امروز مدیرعامل ایرانسل در پاسخ به پرسش خبرنگاران در این باره گفت: ابلاغیه‌ای برای جلوگیری از واردات گوشی‌های قاچاق دریافت نکرده‌ایم.

احتمالا اگر طرح عدم فعال سازی سیم‌کارت بر روی گوشی‌های قاچاق اجرایی شود، قیمت گوشی‌های موبایل به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد.

روز گذشته سید علیرضا گلستانی زاده - معاون برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز از اجرای طرح رجیستری تلفن همراه توسط دستگاه های مسئول برای پیشگیری از قاچاق این کالا خبر داد و گفت: «سال گذشته ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای جلوگیری از افزایش واردات غیر قانونی موبایل، رجیستر شدن تلفن های همراه را پیشنهاد کرده بود. با اجرای این طرح اپراتورهای تلفن همراه به دستگاه‌های تلفن همراهی که به صورت غیر قانونی وارد کشور شده باشند، خدمات ارایه نخواهند داد.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات