تعداد مشترکان موبایل به ۴۰۰ میلیون نفر می‌رسد

تعداد مشترکان موبایل به ۴۰۰ میلیون نفر می‌رسد

به گفته‌ی مشاور اقتصادی وزیر ارتباطات، پیش‌بینی شده است که تا پایان برنامه‌ی ششم توسعه، تعداد مشترکان تلفن همراه به ۴۰۰ میلیون نفر در کشور برسد.

برات قنبری در همایش ۲.۵ برابری بازار ICT در برنامه‌ی ششم توسعه در حاشیه هجدهمین نمایشگاه تلکام، اعلام کرد که بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات با افزایش ۲.۵ برابری همراه بوده است. وی در ادامه گفت در برنامه‌ی سوم توسعه، موضوع آزادسازی و ارائه خدمات موبایل به‌عنوان مهم‌ترین برنامه‌ی توسعه‌ای کشور در این بخش مطرح شد و در برنامه‌ی چهارم توسعه نیز هدف‌گذاری روی خدمات فناوری اطلاعات بود.

قنبری افزود: «در همین حال در برنامه پنجم توسعه، معرفی نسل سوم و چهارم تلفن همراه به‌عنوان مهم‌ترین هدف‌گذاری مطرح شد و هم‌اکنون در برنامه ششم توسعه، نگاه این برنامه به توسعه اقتصادی از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات است.»

به گفته‌ی مشاور اقتصادی وزیر ارتباطات، نوسازی شبکه‌های ارتباطی بر مبنای فیبر نوری و توسعه زیرساخت‌ها در برنامه ششم توسعه دیده شده و قرار است ارزش افزوده خدمات این بخش تا پایان برنامه ششم از ۲۴ هزار میلیارد به ۵۳ هزار میلیارد افزایش یابد.

الکامپ 97

بر اساس گزارش قنبری، افزایش بیش از دو برابری ارزش افزوده در حوزه ارتباطات، رشد سالانه ۱۹.۶ درصد به همراه دارد؛ بنابراین برای بخش ارتباطات کشور، توان رشد ۲.۵ برابری، بخش فناوری اطلاعات رشد ۵ برابری و بخش پست رشد ۶ تا ۷ برابری در برنامه ششم در نظر گرفته شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران، افزایش ترانزیت اینترنت بین‌الملل را به ۳۰ ترابایت از دیگر تکالیف این برنامه عنوان کرد و گفت: «در این راستا باید راه‌اندازی شرکت ترانزیت بین‌المللی و آزادسازی مکالمات بین‌الملل اجرایی شود.»

به گفته‌ی وی، تا پایان این برنامه و در سال ۱۴۰۰، باید در این حوزه ۳۰ رتبه جایگاه ایران رشد کند.

مشاور اقتصادی وزیر ارتباطات تعداد مشترکان تلفن همراه در کشور را بالغ بر ۸۰ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: «در پایان برنامه ششم این بازار باید به ۴۰۰ میلیون مشترک برسد تا بتوانیم در مشارکت‌های بین‌المللی حضور فعال داشته باشیم.»

ایران تلکام

 

برای مطالعه‌ی تمام اخبار و مطالب مرتبط با نمایشگاه ایران تلکام ۱۳۹۷ به صفحه‌‌‌ی این رویداد در زومیت مراجعه کنید.

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید