ساماندهی ارسال پیامک‌ تبلیغاتی با شماره‌های شخصی

یک‌شنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
بر اساس گزارش سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، قرار است تا پایان مهرماه پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی برای مشترکان ارسال می‌شوند، ساماندهی ‌شود.
تبلیغات

یکی از مشکلاتی که هم‌اکنون کاربران با آن روبه‌رو هستند، دریافت مکرر پیامک‌های تبلیغاتی از شماره‌هایی است که امکان مسدود کردن آن‌ها وجود ندارد. ارسال چنین پیامک‌های مزاحمی در طول روز موجبات نارضایتی بسیاری از کاربران را فراهم کرده است.

حسین فلاح جوشقانی می‌گوید: «پیامک‌های تبلیغاتی که از طریق سامانه‌های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شد با ایجاد سامانه #800* به‌طور مناسب ساماندهی شده است.»

به گفته‌ی سرپرست رگولاتوری، با توجه به نیاز ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شوند، ارتقاء سامانه 195 و راه‌اندازی بخش دریافت شکایات از طریق پیامک ضروری است تا مشترکان تلفن همراه در صورت لزوم بتوانند پیامک تبلیغاتی و شماره ارسال‌کننده را از طریق پیامک به سامانه 195 ارسال کنند.

اما یکی از معضلاتی که هم‌اکنون وجود دارد، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از سوی دارندگان کسب‌وکارهای جدید است. جوشقانی اعلام کرد: «موضوع کسب‌وکارهای نو و شیوه تبلیغات پیامکی آن‌ها، در حال حاضر در رگولاتوری در حال بررسی است تا سامانه‌ای برای این بخش طراحی شود که مشتریان کسب‌وکارها برای دریافت کردن یا نکردن پیامک تبلیغاتی از این کسب‌وکارها حق انتخاب داشته باشند.»

بر اساس گزارش وی، طبق نتایج بررسی و در صورت نیاز، مقرراتی در این حوزه نیز تدوین و برای تصویب به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارسال می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات