فاز نخست دولت الکترونیک و دولت همراه افتتاح شد

فاز نخست دولت الکترونیک و دولت همراه افتتاح شد

فاز نخست دولت الکترونیک و دولت همراه برای ارا‌ئه‌ی ۴۴۰ سرویس الکترونیکی توسط ۵۱ دستگاه رونمایی شد.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فاز نخست دولت الکترونیک و دولت همراه را افتتاح کرد. در این فاز ۵۱ دستگاه دولتی برای ارائه‌‌ی ۴۴۰ سرویس، الکترونیکی شدند.

از زمان ابلاغ اولیه‌ی نقشه‌ی راه این طرح به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۳۵ ماه گذشته است. به گفته‌ی واعظی، ابلاغیه‌ی این طرح ۱۱ شهریور ۹۳ توسط رئیس جمهور به وزارت ارتباطات ابلاغ شده است و دو نهاد رسمی شامل شورای عالی اداری و شورای اجرایی فناوری اطلاعات، فرآیند اجرای دولت الکترونیک را برای تسهیل خدمت‌دهی بر بستر شبکه‌ی ملی اطلاعات به مردم و همچنین تسهیل کسب‌وکارها فراهم کردند و علاوه بر این دو نهاد، تمام دستگاه‌های اجرایی نیز برای اجرای این پروژه فعالیت داشتند.

وزیر ارتباطات اظهار امیدواری کرد که فاز دوم پروژه‌ی دولت الکترونیک در دهه‌ی فجر سال جاری به بهره‌برداری برسد و تعداد بیشتری از دستگاه‌های دولتی خدمات خود را الکترونیکی کنند.

مزایای اجرایی شدن این طرح افزایش سرعت ارائه‌ی خدمات به مردم، کاهش سرگردانی مردم در دستگاه‌های دولتی، حذف ارائه‌ی کپی کارت شناسایی، کاهش جعل و تبعیض و فساد، بالا بردن شفافیت و کوچک‌سازی دولت است.

بر اساس این طرح قرار است هر یک از وزارتخانه‌ها خدمات خود را به‌صورت الکترونیک ارائه کنند؛ برای مثال در حوزه‌ی سلامت دفترچه‌ی بیمه حذف می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات درباره‌ی دولت همراه در این مراسم گفت:

از نسخه‌ی موبایل دولت الکترونیک با عنوان دولت همراه رونمایی شد تا تمام شهروندان از فرآیند کاری خود در دولت مطلع شوند.

امروز دیتاسنتر اول دولت به‌عنوان مرکز پایش وب‌سایت‌های دولتی در ساختمان سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز توسط واعظی رونمایی شد. این مرکز قرار است به‌صورت شبانه‌روزی، سایت‌ها و پورتال‌های دولتی را از نظر امنیتی و کیفیت ارتباطی رصد و ارزیابی کند.

به گفته‌ی معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات، در این مرکز سرویس‌های اصلی دولت الکترونیک نگهداری، میزبانی و ارائه می‌شود و این مرکز عضوی از مرکز تبادل اطلاعات است.

دومین دیتاسنتر دولت فردا در مرکز لشکر سازمان فناوری اطلاعات و سومین دیتاسنتر در ساختمان آفاق این سازمان افتتاح می‌شود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده