اینترنت نامحدود تا دو هفته‌ آینده عرضه خواهد شد

اینترنت نامحدود تا دو هفته‌ آینده عرضه خواهد شد

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد که تا دو هفته‌ی آینده، اینترنت به روش جدید اینترنت نامحدود ارائه خواهد شد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از تصویب روش عرضه‌ی اینترنت نامحدود در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اعلام کرد که این مصوبه در هفته‌ی جاری به تمام شرکت‌هایی که در حوزه‌ی اینترنت فعال هستند ابلاغ خواهد شد و پس از آن، ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنتی یک هفته برای اجرای مصوبه‌ی عرضه‌ی اینترنت نامحدود فرصت خواهند داشت.

پس از تصویب این طرح، قرار بود یک بازه‌ی چندهفته‌ای برای اجرایی کردن آن در نظر گرفته شود؛ ولی این‌طور به نظر می‌رسد که تا دو هفته‌ی آینده، شیوه‌ی عرضه‌ی اینترنت در کشور تغییر خواهد کرد و طرح جدید جایگزین طرح فروش اینترنت به‌صورت حجمی خواهد شد.

تغییر در روش عرضه به دلیل افزایش تقاضا برای استفاده از اینترنت در ایران و به‌خصوص تغییر الگوی مصرف ایرانیان در زمینه‌ی استفاده از اینترنت است. بر اساس این طرح، کاربران می‌توانند سرویس مورد نظر خود را بر اساس سرعت خریداری کنند و دیگر نیازی به خرید حجم نیست. این موضوع به معنای استفاده‌ی نامحدود نیست؛ زیرا به گفته‌ی علی اصغر عمیدیان، در تکنولوژی چیزی به‌عنوان نامحدود وجود ندارد.

 طبق اعلام مسئولان، بر اساس مدل نهایی‌، هر بسته‌ی اینترنتی شامل یک کف و یک سقف سرعت است و برای حفظ کیفیت و سرعت ADSL، سرعت سرویس نباید از کف کمتر باشد و این موضوع در این مدل تضمین شده‌ است. سرعت‌ این بسته‌ها شاملِ تا دو مگابیت بر ثانیه، تا شش مگابیت بر ثانیه و ۱۶ مگابیت بر ثانیه است.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید