وزیر ارتباطات: اپراتورهای مجازی و اصلی مکمل هم هستند

وزیر ارتباطات: اپراتورهای مجازی و اصلی مکمل هم هستند

وزیر ارتباطات اعلام کرده است که اپراتور مجازی  و اصلی مکمل و همکار هم خواهند بود و با هماهنگی و تفاهم، خدمات تخصصی ارائه خواهند کرد.

اپراتور مجازی دو ماه است که فعالیت خود را شروع کرده و بخشی از شبکه‌ی اپراتور اصلی را در اختیار دارد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه اپراتور مجازی و اپراتور اصلی مکمل هم هستند، گفت:

 اپراتورهای مجازی بدون اینکه نیاز به سرمایه‌گذاری کلان در بخش زیرساخت و شبکه داشته باشند، با هماهنگی و تفاهم با اپراتورهای اصلی به ارائه خدمات تخصصی می‌پردازند.

واعظی با اشاره به خدمات ارزش افزوده‌ی اپراتورهای شبکه‌ی مجازی، درباره‌ی شروع فعالیت‌ تخصصی این شبکه و بهره‌مندی مردم از سرویس‌ها و خدمات آن اظهار امیدواری کرد. 

وی همچنین درباره‌ی کسب و کارهای الکترونیک در کشور گفت:

با توجه به بستر خوبی که در کشور طراحی و اجرایی شده است، امروز کسب و کارهای مختلف تعریف شده و ما شاهد نمونه‌های خوب آن در نمایشگاه الکامپ بودیم. هر ایده نویی که در بستر فناوری اطلاعات ظهور می‌کند و هر ایده ناب و مطلوبی که شکل می‌گیرد، در سراسر کشور به توجه مردم و کاربران نیاز دارد.

وزیر ارتباطات همچنین درباره‌ی نقش اپراتورهای مجازی در حوزه‌ی کودک و نوجوان گفت:

بخشی از اپراتورهای مجازی می‌توانند در این حوزه کار کنند، مانند هوشمند امین و سایرین که در حال کار هستند. امیدواریم شاهد اتفاقات مطلوبی در این بخش باشیم.

واعظی امیدوار است اپراتورهای مجازی بستری را فراهم کنند که فعالیت‌های تخصصی شکل بگیرد و رشد خدمات تخصصی در بستر فناوری مهیا شود.

تهیه شده در زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده