ارسال پیام به خانم‌ها در ساعات نامناسب از مصادیق خشونت علیه زنان است

شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
به گفته‌ی مدیر کل امور بانوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بیشتر مخاطبان فضای مجازی در ایران را بانوان خانه‌دار تشکیل می‌دهند و این قشر به حقوق خود در این زمینه آشنایی ندارند.
تبلیغات

سودابه رادفر اعلام کرد: «بانوان خانه‌دار در ایران بیشترین مخاطبان فضای مجازی را تشکیل می‌دهند.» وی همچنین در مورد استفاده‌ی بانوان از فضای مجازی در دنیا گفت:

در کل دنیا بانوان از فضای مجازی بیشتر برای فعالیت‌های اجتماعی و سرگرمی استفاده می‌کنند و مردان بیشتر از شبکه‌های اقتصادی بهره می‌برند.

به گفته‌ی رادفر با گسترش فضای مجازی گویی زندگی ما در اتاق شیشه‌ای است و کسی چندان به مجامع خصوصی احترام نمی‌گذارد. وی همچنین از مصادیق خشونت علیه زنان در فضای مجازی، پیام دادن به خانم‌ها در زمان‌های نامناسب و تهدید شدن به پخش اطلاعات شخصی را مثال زد و از خانم‌ها خواست با آگاهی حقوق خود را پیگیری کنند و به هیچ عنوان با فرد اخاذ مذاکره نکنند. رادفر اضافه کرد اگر خانواده دچار خیانت شده است باید علت را بیابد چون خیانت قبل از فضای مجازی نیز بوده است و این فضا علت خیانت نیست.

رادفر درباره‌ی فیلترینگ تلگرام نیز گفت:

در دولت قبل تنها وظیفه‌ی ما مسدود کردن سایت‌های غیر مجاز و فیلتر کردن کانال‌های دارای محتویات مستهجن، فعالیت‌های ضددین، کودک‌آزاری و همسرآزاری و اشاعه فحشا در تلگرام بود و کانالی بی دلیل مسدود نمی‌شود. من معتقدم امروز آگاهی‌بخشی توسط فضای مجازی جلوی بسیاری از تاریک اندیشی‌ها می‌گیرد.

مدیرکل امور بانوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مساله‌ی لزوم تولید محتوای فرهنگی در فضای مجازی، استفاده‌ی اقتصادی از فضای مجازی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای توانمند کردن مردم در این حوزه نیز اشاره کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات