وزیر ارشاد: ۴۷ میلیون ایرانی در شبکه‌ های اجتماعی حضور فعال دارند

وزیر ارشاد: ۴۷ میلیون ایرانی در شبکه‌ های اجتماعی حضور فعال دارند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که بیش از ۴۷ میلیون ایرانی در شبکه‌های مجازی حضور فعال دارند و سیاست دولت درباره‌ی این فضا، سیاست مدیریتی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان اعلام کرد که بیش از ۴۷ میلیون ایرانی در شبکه‌های اجتماعی حضور فعال دارند و در ایام انتخابات روزانه سه میلیارد پیام در فضای مجازی کشور تبادل می‌کردند. صالحی امیری به سه سیاست نظام در مقابل فضای عمومی اشاره کرد، این سه سیاست اعم از برخوردی‌، انفعالی و مدیریتی هستند و صالحی امیری سیاست دولت را رویکرد مدیریتی اعلام کرد تا از فرصت‎ها استفاده شود و تهدیدات کم شوند.

بنابر آماری که صالحی‌ اعلام کرده است در حال حاضر تعامل خانواده‌ها به طور متوسط ۲۰ دقیقه در روز است، در حالی که در سال‌های قبل این رقم بیش از ۲ ساعت بوده است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش آموزش و پرورش و صدا و سیما را در مدیریت فرهنگی فضای مجازی بسیار موثر دانست و گفت:

باید از سنین کم دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های فضای مجازی واکسینه شوند.

ضعف تولید محتوا برای فضای مجازی از عواملی است که صالحی به آن اشاره کرد و این امر را نیازمند توجه همگانی دانست. وی همچنین از مساجد خواست تا در کنار صدا و سیما در تولید محتوای مجازی فعال شوند.

از سوی دیگر صالحی به توسعه حوزه اقتصاد در فضای مجازی پرداخت و گفت:

شرکت‌های تجاری مجازی امروز با حذف واسطه‌ها روزانه یک میلیون کالا را به دست مردم می‌رسانند.

طبق گفته‌ی وزیر ارشاد گردش مالی بانک بازی‌های رایانه‌ای کشور بیش از چهار هزار و پانصد میلیارد ریال بوده است و اگر این فضا درست مدیریت نشود از نظر آسیب‌های اجتماعی با مشکلات متعددی روبه‌رو می‌شویم.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده