مرکز ملی فضای مجازی قیمت پهنای باند اینترنت را تعیین می‌کند

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۱
مطالعه 2 دقیقه
معاون مرکز ملی فضای مجازی از تدوین دستورالعمل قیمت‌گذاری در حوزه باند پهن اینترنت و تصویب آن در کمیسیون عالی تنظیم مقررات این مرکز خبر داد و گفت این دستورالعمل در صف مصوبات شورای عالی فضای مجازی است.
تبلیغات

سعید مهدیون، معاون مرکز ملی فضای مجازی از ساماندهی اکوسیستم باندپهن کشور در راستای تدوین الگوی قیمت‌گذاری توسط مرکز ملی فضای مجازی خبر داد و گفت:

مدل‌های قیمت‌گذاری پهن باند تدوین و در کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی مصوب شده است.

وی با بیان اینکه این مصوبه در صف انتظار برای طرح و تصویب در شورای عالی فضای مجازی قرار دارد، تاکید کرد:

با تصویب این دستورالعمل، از این پس مشخص خواهد شد با چه سیاست‌هایی باید تعرفه گذاری در زمینه اینترنت پرسرعت و پهنای باند اینترنت صورت گیرد.

مهدیون با تاکید بر اینکه پهن باند صرفا به نحوه دسترسی و ارتباط محدود نیست، افزود:

از پهن باند به عنوان اکوسیستم اینترنت نام برده می شود که مدل‌ها و تعاریف متفاوت و مختلفی دارد؛ به نحوی که حتی محتوای اینترنت را نیز شامل می شود.

معاون مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه کاربران اینترنت، تولیدکنندگان محتوا در فضای مجازی، عرضه کنندگان خدمات باندپهن و اپراتورهای ارتباطی هر یک بخشی از زنجیره اکوسیستم پهن باند را تشکیل می دهند، تصریح کرد:

در این مدل قیمت‌گذاری پهن باند ۷ الگو درنظر گرفته است که جریان اقتصادی برای تمامی الگوها در نظر گرفته شده است.

وی افزود:

مدل قیمت‌گذاری اکوسیستم اینترنت باند پهن در مرکز ملی فضای مجازی مصوب شده و در انتظار تصویب شورای عالی فضای مجازی است که به صورت دستورالعملی برای اجرا به دستگاههای مرتبط ابلاغ شود.

مهدیون از ورود مرکز ملی فضای مجازی به عرصه سیاست گذاری در توسعه پهن باند در کشور نیز خبر داد و گفت:

سیاست‌های توسعه پهن باند نیز در دست تدوین است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد و به دلیل اهمیت موضوع و تصمیم گیری و سیاست گذاری برای این بخش، در جلسات آینده شورای عالی فضای مجازی به تصویب برسد.

تا پیش از این وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سیاست گذاری در عرصه قیمت و توسعه باندپهن در کشور را بر عهده داشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات