هلیکوپتر صد در صد ایرانی تا نیمه اول سال آینده

یک‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۹
مطالعه 2 دقیقه
شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) اعلام کرده که اولین بالگرد صد در صد داخلی در ایران روند ساخت خود را به خوبی سپری می‌کند و تا نیمه‌ی اول سال آینده به پرواز در خواهد آمد.
تبلیغات

دکتر سورنا ستاری به همراه جمعی از معاونان و دبیر ستاد توسعه فناوری هوایی و هوانوردی معاونت علمی، امروز با حضور در شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردی ایران (پنها)، از دستاوردهای بالگردی و هوانوردی این شرکت بازدید کرد.

در ابتدای این دیدار، گزارشی از وضعیت فعلی طرح کلان فناوری ساخت و تولید بالگرد ملی صبا که با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری تولید شده است، ارائه شد. این بالگرد ملی تا کنون بیش از پنجاه درصد از روند طراحی و ساخت خود را پشت سر گذاشته است. بنا به گفته امیر دکتر احمدآبادی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردی ایران (پنها)، تا نیمه اول سال آینده تولید بالگرد ملی بومی ایرانی به صورت صددرصد داخلی محقق خواهد شد.

پیش از این و در ششمین نمایشگاه نمایشگاه صنایع هوایی و هوانوردی ایران که 27 تا 30 آبان‌ماه سال جاری در کیش برگزار شد، از بالگردهای چهارنفره و هشت نفره ساخت شرکت پنها رونمایی شده بود.

در بخش دیگری از این بازدید، پرواز معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و هیئت همراه با بالگرد EUSP، ساخت شرکت پنها، در شرایط وزش باد با سرعت 30 گره با موفقیت انجام شد.

کارگاه اورهال (تعمیرات اساسی) بالگردهای سنگین، از دیگر بخش های بازدیدی توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهور و همراهان بود. کارگاه اورهال بالگردهای سبک، کارگاه اورهال گیربکس ، تولید بالگردهای جدید، کارگاه تولید بخش‌های غیرفلزی بالگرد، کارگاه مونتاژ بالگردها بخشهای مختلف شرکت پنها بودند که توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری مورد بازدید قرار گرفتند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات