ارائه طرح‌های پیشنهادی مدل فیلترینگ هوشمند آغاز شد

پنج‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
طرح صیانت فرهنگی و اجتماعی با بهره گیری از سامانه‌های هوشمند کلید خورد. این طرح با هم اندیشی میان مرکز تحقیقات مخابرات ایران، متولیان اجرایی و پژوهشی این طرح و متقاضیان این فراخوان آغاز شده و مدل‌های پیشنهادی برای فیلترینگ هوشمند ارائه شد.
تبلیغات

به گزارش مهر، پیرو اعلام فراخوان شناسایی تولیدکنندگان سامانه‌های هوشمند در حوزه پالایش محتوا که پیش از این از سوی مرکز تحقیقات مخابرات اعلام شده بود نشست مشترک میان متولیان اجرایی و پژوهشی این حوزه و مدیران و متخصصین شرکت‌های دانش بنیان و اعضا هیات علمی دانشگاه‌های فعال در حوزه پالایش محتوا که در فراخوان مذکور شرکت کرده بودند، برگزار شد.

در این نشست مشترک «طرح صیانت فرهنگی و اجتماعی با بهره گیری از سامانه‌های هوشمند» یا همان فیلترینگ هوشمند برای مدعوین تشریح شد و متولیان اجرای این طرح با اعلام اهداف طرح، انواع سامانه‌های هوشمند پیش بینی شده و زمان‌بندی اجرای طرح، اطلاعاتی در خصوص نوع تعاملات مورد نیاز بین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ( مرکز تحقیقات مخابرات ایران) و شرکت کنندگان در فراخوان را ارائه و به سوالات و ابهامات مطرح شده توسط مدعوین پاسخ دادند.

پروژه فیلترینگ هوشمند با کمک پژوهشکده‌ها و مجامع علمی آغاز شد و هدف آن فیلترینگ اینترنت به شکلی بهینه‌تر و هوشمندتر است تا کاربران بتوانند از سرویس‌های متنوع استفاده کرده و وب‌سایت‌هایی که بی‌دلیل فیلتر می‌شدند، قابل استفاده باشند.

بر اساس مدل پیش بینی شده برای اجرای این طرح، شرکت کنندگان در فراخوان پس از اعلام سامانه‌های آماده خود، پیش نویس اولیه و مشخصات فنی قابل پذیرش در هریک از مراحل تعالی سامانه هوشمند پالایش را دریافت خواهند کرد و با ارائه سامانه حائز شرایط اعلام شده به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی زمان بندی اعلام شده گزارش ارزیابی و در صورت موفقیت سامانه در آزمون‌های پیش بینی شده، گواهی تأیید عملکرد و اعتماد به عملکرد محصول مورد نظر را دریافت خواهند کرد و اطلاع رسانی در خصوص هر یک از مراحل اجرای طرح، متعاقبا انجام خواهد شد.

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که در 5 سال اخیر با هدف توسعه دانش و فناوری بومی و ارتقا توانمندی متخصصان و شرکت‌های دانش بنیان داخلی، اقدام به اجرای پروژه‌های پژوهشی متعدد در حوزه محتوا از جمله شناسایی صفحات وب غیر اخلاقی با استفاده از پروفایل صفحات، شناسایی تصاویر ویدیویی غیراخلاقی با استفاده از پردازش محتوا، طراحی و پیاده سازی سامانه پایش محتوا، طراحی و تدوین متدلوژی و رویه‌های تست سامانه‌های پالایش محتوا کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات