TD-LTE مبین نت تا پایان دی در تهران و کرج

TD-LTE مبین نت تا پایان دی در تهران و کرج

مبین‌نت سرویس TD-LTE خود را از ماه آینده به مشترکان تهران و کرج ارائه می‌کند تا رقیب ایرانسل در این سرویس شود.

ریاضی، مدیرعامل مبین‌نت در نشست خبری این شرکت در نمایشگاه الکامپ گفت: «ما پیش از LTE بالاترین سرعت را در پهنای باند و دیتای بی‌سیم کشور ارائه می‌کردیم. از زمان ارائه‌ی دیتای 3G و 4G توسط اپراتورهای موبایل، مبین‌نت در زمینه فناوری نسل چهارم تحقیق، فعالیت و آزمایش را انجام داده است.»

مدیرعامل مبین‌نت اعلام کرد: «از نیمه‌ی دوم دی‌ماه فناوری TD-LTE از تهران و کرج به مردم ارائه شده است و پس از آن به تدریج در سراسر کشور به مردم ارائه خواهد شد.»

ریاضی در مورد تغییر لوگوی مبین‌نت توضیح داد: «در کنار ارائه‌ی TD-LTE بهتر دیدیم که نماد و لوگوی قبلی تغییر کند. این تغییر در لوگو با نگرش جدید شرکت همسان و بر اساس الهام گرفتن از TD-LTE طراحی شده‌ است.»

مدیرعامل مبین‌نت در پاسخ به خبرنگار زومیت در مورد باند فرکانسی TD-LTE مبین‌نت گفت:‌ «باند فرکانسی ما همان فرکانس ۳.۵ گیگاهرتز است. این بهترین باند برای عرض و سرعت خوب برای ارائه‌ی این فناوری است. ما در این باند به سرعت ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه دسترسی پیدا کردیم.»

ریاضی به سؤال دیگر خبرنگار زومیت در مورد محدوده‌ی پوشش‌دهی سرویس TD-LTE مبین‌نت پاسخ داد: «از شش ماه پیش سعی کردیم نقاط کمبود سیگنال TD-LTE را در تهران و کرج پوشش‌دهی کنیم. ۱۰۰ سایت جدید در تهران و کرج راه‌اندازی کردیم تا نقاط کور را از بین ببریم. ما این ارتقای پوشش را در ماه‌های آینده نیز خواهیم داشت.»

مدیرعامل مبین‌نت در پاسخ به سؤال خبرنگار زومیت در مورد قیمت‌های سرویس TD-LTE مبین‌نت بیان کرد: «در مورد قیمت‌ها باید بگویم که با ارائه‌ی شبکه‌ی ملی اطلاعات و سیاست کاهش قیمت وزارت ارتباطات، کاهش قیمت را در وایمکس مبین‌نت داشتیم و در سرویس‌های TD-LTE نیز همین قیمت‌ها را ادامه می‌دهیم. البته شاید در سرویس TD-LTE کاهش قیمت هم داشته باشیم، زیرا سیاست شرکت ما ارائه‌ی خدمات به تعداد بیشتری از مشترکان با سرعت بهتر است و دوست داریم از این طریق افزایش درآمد داشته باشیم نه با افزایش قیمت.»

او در مورد تبدیل سرویس وایمکس مشترکان فعلی به خبرنگار زومیت گفت:‌ «برای مشترکان قبلی سرویس‌هایی برای تبدیل وایمکس به TD-LTE و تخفیف برای دریافت این فناوری ارائه خواهیم کرد.»

ساسان کمیل‌زاده، مدیرعامل بازاریابی و فناوری اطلاعات مبین‌نت نیز در این مراسم به سؤال خبرنگار زومیت در مورد سرعت دسترسی هر کاربر و استفاده از مودم‌های Cat6 به بالا که قابلیت دریافت سرعت ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه دارند، چنین پاسخ داد: «سرعت ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه‌ای اعلام‌شده، با تکنولوژی‌های mimo و carrier aggregation حاصل می‌شود و قابلیت زیرساختی شبکه را نشان می‌دهد. این بدین معنا نیست که در حال حاضر همین سرعت به کاربران خانگی قابل عرضه باشد؛ زیرا هم مودم‌های خاص و گران‌قیمتی از این فناوری‌ها استفاده می‌کنند که برای استفاده‌های سازمانی مناسب است و هم اینکه هنوز در باند ۳۵۰۰ دنیا، مودم‌های Cat6 یا بیشتر ارائه نشده‌اند و چنین مودم‌هایی در سال ۲۰۱۷ ارائه خواهند شد؛ بنابراین سرعتی که برای این سرویس‌ها مد نظر است، حداکثر تا ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه و نسبت دانلود به آپلود نیز ۴ به ۱ خواهد بود (۱۲۰ مگابیت بر ثانیه دانلود و ۳۰ مگابیت بر ثانیه آپلود).»

مبین‌نت در روز اول نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۶ نیز از لوگوی جدید خود که از نمادهای به‌روز گرافیکی و مرتبط با  TD-LTE تشکیل شده است، رونمایی کرد.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده