احتمال سایبری بودن آتش سوزی‌های اخیر بررسی می‌شود

احتمال سایبری بودن آتش سوزی‌های اخیر بررسی می‌شود

معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات با اشاره به اینکه مرکز ملی فضای مجازی هماهنگی لازم برای تقسیم کار در عرصه‌ی ملی امنیت سایبری است، اعلام کرد که این مرکز احتمال سایبری بودن عامل آتش‌سوزی‌های اخیر را بررسی می‌کند. همراه زومیت باشید.

سید هادی سجادی معاون امنیت سازمان فضای مجازی گفت: «باتوجه به گمانه‌زنی‌ها در مورد عامل تهدیدادت سایبری آتش‌سوزی‌ها در تأسیسات صنعتی کشور، مرکز ملی فضای مجازی بررسی این موضوع را در دستور کار دارد.»

معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: «مرکز ملی فضای مجازی به عنوان مرکز هنماهنگی تقسیم کار در فضای مجازی همه نوع تهدیدات محتمل را بررسی می‌کند و این کار را بررسی می‌کنتد. مرکز ملی فضای مجازی این کار را با کمک تمامی نهادهای فعال مرتبط با نهادهای امنیتی انجام می‌دهد.»

سجادی توضیح داد: «گروه‌های فعال در حوزه امنیت نسبت به پایش و کنترل اوضاع اقدام کرده‌اند، اما تا کنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر منشاء تهدیدات سایبری این رخدادها دیده نشده است.»

به گفته‌ی معاون سازمان امنیت سازمان فناوری، اگر نتیجه این بررسی‌ها به وجود عامل و نشانه‌ای در این زمینه ختم شود حتماً به نهادهای فعال مرتبط با امنیت شامل مرکز افتا (امنیت فضای تبادل اطلاعات ریاست جمهوری) ، پلیس فتا، سازمان پدافند غیرعامل و مرکز ماهر سازمان فناوری اطلاعات ایران برای بررسی مأموریت داده خواهد شد.

منبع فارس
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده