ایرانسل برای حمایت از منابع طبیعی قرارداد امضا کرد

ایرانسل برای حمایت از منابع طبیعی قرارداد امضا کرد

شرکت ایرانسل برای حمایت از حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری تفاهم‌نامه‌ی مشترک امضا کرد. بنا بر اعلام مسئولان این سازمان ایرانسل اولین شرکت بخش خصوصی جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است. همراه زومیت باشید.

شرکت ایرانسل برای حفظ منابع طبیعی بخصوص جنگل‌ها و اراضی محیط زیست با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری تفاهم‌نامه‌ی مشترک امضا کرد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، راهکارها و اقدامات اجرایی ایرانسل برای حفظ محیط‌زیست در حوزه‌های سلامت ساختار و تجهیزات فنی، تسهیل امور جاری زندگی و در نهایت تاثیر آن بر سلامت محیط‌زیست دسته‌بندی شده‌اند.

از مهمترین موارد این راهکارها و اقدامات می‌توان به استفاده از آنتن‌های با کیفیت بالا و بدون عوارض در جهت حفظ سلامت جامعه و محیط‌زیست، استفاده از باتری‌های قابل بازیافت در آنتن‌های ایرانسل، ارائه خدمات وسیع آنلاین از طریق وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی، فروش آنلاین محصولات (انواع سیمکارت، مودم و شارژ)، به‌کارگیری مصالح و تجهیزات ساختمانی عایق و موثر در کاهش اتلاف انرژی در ساختمان‌های ایرانسل، تفکیک پسماندهای ساختمان‌های شرکت ایرانسل و ترویج فرهنگ مصرف صحیح، مکاتبات الکترونیک به جای روند معمول استفاده از کاغذ، استفاده از مواد قابل بازگشت و بازیافت در همایش‌های ایرانسل و استفاده از کاغذهای بازیافتی در اقلام تبلیغات محیطی اشاره کرد.

همچنین ایرانسل با سرمایه‌گذاری بر فناوری‌های نوین از قبیل اینترنت اشیا، بسترهای الکترونیکی تعاملی از قبیل وب‌سایت، کدهای دستوری و شبکه‌های اجتماعی، اجرای طرح‌های همکاری با سازمان محیط‌زیست و فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در مورد گرامیداشت روز جهانی محیط‌زیست و روز درختکاری در راستای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی گام برداشته است. از جمله این اقدامات می‌توان به تسهیل دسترسی به خدمات ایرانسل برای کاهش رفت و آمد درون شهری، رفع نیازهای روزمره (خرید، آموزش، تهیه بلیت و...) با استفاده از برنامه‌های کاربردی متنوع از قبیل «پیشنهاد»، «دانا» و «گیشه»، عدم نیاز به مراجعه به بانک با استفاده از سرویس‌های بانکداری الکترونیک و استفاده کمتر از کاغذ با استفاده از خدمات آنلاین و الکترونیک اشاره کرد.

ایرانسل سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری

 دراین مراسم خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: «منابع طبیعی یکی از لازمه‌های زندگی در هر کشوری است و اگر منابع طبیعی کشوری به خطر بیا‌فتند، هویت و سرمایه‌های آن کشور به خطر افتاده است.»

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آخیزداری در مورد قرارداد همکاری با ایرانسل اعلام کرد: «ایرانسل نخستین شرکت بخش خصوصی است که برای حمایت از فعالیت‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گام برداشته است. امروزه ارتباطات خمیرمایه‌ی توسعه و در رشد نیازهای مختلف جوامع انسانی مفید است و همه ابعاد توسعه بر پایه منابع طبیعی استوار است.»

جلالی ادامه داد:«مسئله‌ی منابع طبیعی مسئله‌ای حیاتی برای کشور است و در صورت بی‌توجهی به این موضوع، همه‌ی ابعاد زیربنایی کشور به خطر خواهد افتاد. تعامل دو مجموعه و توسعه همکاری‌ها، برکاتش برای منابع طبیعی و مردم کشورمان خواهد بود و این خدمتی بزرگ برای مردم است.»

علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل در این مراسم با گفت: «حفظ و نگهداری منابع طبیعی، به عنوان یک تعهد انسانی-اجتماعی اهمیت مضاعفی پیدا کرده و توجه افکارعمومی و هموطنان عزیزمان را بیش از پیش جلب کرده است.»

وی افزود: «ایرانسل در سه سطح خدمات زیرساختی، خدمات و فعالیت‌های جاری و تأثیرات غیرمستقیم خدمات، پیشگامی خود را برای حفظ منابع طبیعی نشان داده است.»

مدیرعامل ایرانسل همچنین تصریح کرد که تمام سایت‌های ایرانسل و میزان تشعشعات آن، تحت بررسی و نظارت مداوم و مورد تایید سازمان انرژی اتمی به عنوان متولی نظارت بر این موضوع است و بر اساس تایید این سازمان، کیفیت سایت‌های ایرانسل همواره در بهترین حالت ممکن قرار داشته است.

ایرانسل سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری

این قرارداد درحالی امضا شد که سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با تأسیس در سال ۱۲۸۴ قدمتی ۱۱۱ ساله و ایرانسل با تأسیس در سال ۱۳۸۴ قدمتی ۱۱ ساله دارد. تفاهم‌نامه‌ی امضا شده بین این دو سازمان و شرکت با تفاوت قدمتی ۱۰۰ ساله نیز در نوع خود جالب است.

مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک ایرانسل با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، عصر روز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه در محل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و با حضور علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل و خداکرم جلالی، رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری برگزار شد.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده