واکنش رسمی ایرانسل به افشای اطلاعات کاربران

واکنش رسمی ایرانسل به افشای اطلاعات کاربران

روابط عمومی شرکت ایرانسل بالاخره‌ سکوت را شکست و در مورد اتفاقات و وقایع رخ داده در مورد افشای اطلاعات کاربران، نکاتی را برای شفاف‌سازی و توضیح به مشترکان بیان کرده است. همراه زومیت باشید تا از متن بیانیه‌ی رسمی ایرانسل اطلاع کسب کنید.

هر چند اطلاعات برخی از مشترکان ایرانسل سه‌سال قبل به بیرون درز پیدا کرد اما در هفته‌ای که گذشت با ساخت یک ربات تلگرامی این اطلاعات دوباره در اختیار مردم قرار گرفت و زخم کهنه‌ای دوباره سر باز کرد و با واکنش بسیاری از مسئولان و مدیران روبرو شد.

در این چند روز ایرانسل مانند ۳ سال اخیر سکوت کرده و هیچ واکنشی از خود بروز نداد. این روند بالاخره به پایان رسید و روابط عمومی ایرانسل بیانیه‌ای برای شفاف‌سازی برخی از موارد منعکس شده در این چند روز به رسانه‌ها فرستاده است.

در بیانیه‌‌ی ایرانسل ضمن تقدیر و تشکر از اظهارات وزیر ارتباطات و اقدامات سریع پلیس فتا آمده است:

نکاتی چند جهت شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی بیشتر در مورد موضوعاتی که اخیراً در رسانه‌ها مطرح شده ارائه می‌شود:

۱- مشترکان محترم و عزیز ایرانسل بزرگترین سرمایه‌ی ما هستند و هزاران نفر و صدها شرکت جهت خدمت‌رسانی و خلق تجربه‌ای متفاوت برای این سرمایه‌ی پرارزش تلاش شبانه‌روزی می‌کنند.

۲- حفظ محرمانگی و حریم خصوصی مشترکان جزء اصول اولیه و قطعی ایرانسل است و این شرکت هرگز و تحت هیچ عنوانی نه‌تنها اطلاعات مشترکان خود را در اختیار غیر قرار نداده، بلکه برخلاف برخی از اپراتورها با چشم‌پوشی از درآمد قابل ملاحظه، حتی از ارائه اطلاعات مشترکان به شرکت‌های تبلیغاتی دارای مجوز نیز خودداری کرده است.

۳- با تمهیدات و حفظ به‌روزترین استانداردهای ایمنی اطلاعات؛ سیستم‌های اطلاعاتی و اطلاعات مشترکان ایرانسل هرگز افشا، سرقت و هک نشده‌ و مورد نفوذ و یا در اختیار غیر قرار نگرفته‌ است. 

در آستانه بهره‌برداری از پروژه‌ی ملی ترابردپذیری شماره‌ها، که براساس آن مشترکان می‌توانند با حفظ شماره خود از اپراتوری به اپراتور دیگر مهاجرت کنند و با پیش‌بینی سیل عظیم مشترکان که به دلیل استفاده از خدمات و سرویس‌های پیشرفته چون نسل چهارم اینترنت، آماده مهاجرت به ایرانسل هستند، دامن زدن به این سناریوی تکراری امری محتمل بود.

البته این موضوعات به لطف حضرت حق، در عزم جدی ایرانسل به‌عنوان بزرگترین اپراتور دیتای کشور در ارائه‌ی خدمات متمایز و به‌روز و پیشرو بودن در ارائه فناوری‌های جدید و در راستای نیل به اهداف چشم‌انداز ۲۵ ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحت زعامت مقام معظم رهبری و تحقق برنامه‌های دولت یازدهم و خلق تجربه‌ای متمایز برای مشترکان خللی ایجاد نخواهد کرد.

مجدداً تاکید می‌کنیم که ایرانسل همواره حفظ محرمانگی و حریم خصوصی مشترکان را در تمامی امور از جمله اطلاعات شخصی مشترکان محترم شمرده و در این خصوص اهتمام ویژه دارد. اطمینان داریم اعتماد متقابل بین ایرانسل و سرمایه‌ی اصلی‌اش یعنی مشترکان سلب شدنی نیست.

شایان ذکر است، متن بیانیه توسط ایرانسل برای رسانه‌های جمعی فرستاده شده است و این متن متعلق به زومیت یا شخص دیگری نیست.

منبع ایرانسل

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید