اپل در سه ماه‌ی آخر سال 2013 چه تعداد آیپد فروخته است؟

اپل در سه ماه‌ی آخر سال 2013 چه تعداد آیپد فروخته است؟

تحلیل‌گران تخمین می‌زنند اپل در حدود 21 تا 28 میلیون و به‌طور میانگین 25 میلیون تبلت را در بازه‌ی زمانی سه‌ماه‌ی چهارم سال 2013 فروخته باشد. در طی سال‌هایی که از معرفی این محصول توسط استیو جابز گذشت، آیپد دومین گاو شیرده اپل پس از آیفون محسوب می‌شود.

 آیفون حدود 5 دلار از هر 10 دلاری که اپل به دست می‌آورد را به خود اختصاص داده که در کنار آن، آیپد رقم دو دلار از هر ده دلار یعنی 20 درصد از درآمد اپل را رقم می‌زند. حال برای هر دو محصول، سه‌ماه‌ی منتهی به تعطیلات سال نو، فرصت بزرگی برای فروش محسوب می‌شده است.

تخمین زدن میزان فروش آیپد، این بار از میزان فروش آیفون دشوار تر است. چرا که آیپد ایر تا ماه نوامبر ارائه نشد که به معنی از دست دادن یک سوم بازه‌ی زمانی مورد نظر است. آیپد مینی جدید با صفحه‌نمایش رتینا نیز دوازده روز پس از آن رونمایی شد و تا زمان کریسمس، قادر به عرضه و تأمین چشمگیری نبود.

در زیر نمودار مربوط به خلاصه‌ی تخمین 45 تحلیلگر که از مجموع آن‌ها، 28 نفر حرفه‌ای و 17 نفر آماتور هستند، به نمایش در آمده است.

ipads-pix1

تخمین میانگین فروش بر روی 25 میلیون آیپد قرار دارد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با رشد 10 درصدی همراه بوده است. تحلیل‌گران آماتور معمولاً مقداری خوشبینی بیش از حد نشان داده و رقم را با افزایش بیشتری تخمین می‌زنند؛ ولی تحلیلگران حرفه‌ای اغلب اوقات رقم‌های پایین‌ترین را پیش‌بینی می‌کنند. برای نمونه سال پیش، حق با حرفه‌ای ها بود که 22.8 میلیون فروش را تخمین زده و در مقابل گروه دیگر، که پیش‌بینی 25 میلیون دستگاه را داشتند، به آمار واقعی که توسط اپل ارائه شد یعنی 22.86 میلیون دستگاه، بسیار نزدیک‌تر بودند.

تا حدود یک هفته‌ی دیگر آمار رسمی توسط اپل ارائه خواهد شد و خواهیم دید که حق با کدام گروه بوده است. این رخداد همزمان با چهارمین سالگرد معرفی آیپد در سال 2010 توسط استیو جابز، خواهد بود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده