AMD نسل جدید پردازنده‌های خود برای تبلت‌های ویندوزی با قدرت اجرای بازی‌های گرافیکی را معرفی نمود

پنج‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
AMD از نسل جدید پردازنده‌های موبایل خود با قدرت گرافیکی بالا و نزدیک به کنسول‌های بازی پرده برداشت تا بدین ترتیب ناکامی پردازنده‌های Temash که در سال گذشته معرفی و به پروژه‌ای شکست خورده بدل شد را با حضور این پردازنده‌های قدرتمند، جبران کند. با ما همراه باشید تا شما را با Mullinsٰ، دستاویز جدید ای‌ام‌دی برای ورود به دنیای تبلت آشنا سازیم.
تبلیغات

تقریبا 12 ماه پیش بود که در همین نمایشگاه CES 2013، بازی‌هایی گرافیکی همچون Dirt Showdown به کمک پردازنده‌های Temash شرکت AMD بر روی تبلت‌ها اجرا شد. اما سرانجام این پردازنده‌ها به کجا رسید؟ تنها ردپایی از این محصول در تبلت‌هایی محدود و رده پایین از شرکت‌های ASUS و ACER‌ و Gigabyte دیده شد که آن‌ها نیز با اقبال چندانی مواجه نشدند. علت آن را نیز می‌توان در مصرف انرژی 4 واتی در این پردازشگرها دانست که طبیعتا می‌تواند بهترین  تبلت‌‌ها را نیز با توجه به عمر باطریشان، به ورطه ناکامی بکشاند.

اما ای‌ام‌دی امسال با نسل جدید پردازنده‌های مخصوص محصولات همراه بازگشته است. این نسل جدید همان Mullinsٰ نام دارد که این بار با مصرف انرژی 2 واتی خود، رقیبی جدی برای محصولات اینتل اتم و ARM محسوب می‌گردد. این پردازنده با هسته‌های پردازشی جدید این شرکت با نام پوما و لیتوگرافی 28 نانومتری خود، قدرت پردازشی بالایی در اختیار دستگاه در عین مصرف انرژی کم قرار می‌دهد. همچنین ای‌ام‌دی ادعا می‌کند که  کارآیی این پردازنده‌ها در هر وات دو برابر است؛ بنابراین نشانه‌ای از افت فریم نباید دیده شود.

هر چند AMD با تأخیر بسیار زیاد خود را برای ورود به دنیای تبلت‌ها آماده کرده است، اما دموهای به نمایش در آمده از کارآیی و کیفیت بازی‌ها -در تبلت دارای این پردازشگر-، نشان از قدرت پردازشی بالای این محصول و شروع خوب و مقتدرانه AMD در بازار رقابت دارد.  

برای مشاهده کلیه مقالات CES 2014 به آدرس zoomit.ir/ces/ مراجعه کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات