تبلت های اندروید 3.0 تا دو ماه دیگر در بازار عرضه می شوند

تبلت های اندروید 3.0 تا دو ماه دیگر در بازار عرضه می شوند

پیش از این می دانستیم که اندروید 3 با نام Gingerbread و تا پایان سال ۲۰۱۰ میلادی به بازار خواهد آمد.

به‌تازگی اطلاعاتی در مورد این سیستم عامل منتشر شده است که از آن جمله می‌توان به مکالمه ویدیویی، سرعت بیشتر، رابط کاربری سبزتر (استفاده بیشتر از رنگ سبز در اسکین اندروید) و پشتیبانی بیشتر از نرم افزارهای Google اشاره کرد.

نرم افزار Google Voice از پروتوکل SIP پشتیبانی خواهد کرد و بدین ترتیب با اندروید 3 می‌توان تماس های صوتی Google Voice را از طریق شبکه بی‌سیم WiFi دریافت کرد.

اطلاعات منتشر شده توسط سایت Phandroid بسیار جذاب به نظر می رسند ولی زمان دقیقی برای انتشار اندروید 3 اعلام نکرده است اما سایت Digitimes معتقد است که اولین محصول اندروید 3 در ماه دسامبر سال جاری به بازار خواهد آمد.

به نظر می‌رسد بسیاری از تولید کننده های تبلت، محصولات مبتنی بر اندروید 3 را در نمایشگاه CES 2011 که در اولین ماه سال 2011 میلادی برگزار خواهد شد به نمایش بگذارند. Digitimes اعلام کرد که تولید کننده هایی همچون Asus, MSI, Acer, HTC و Motorola محصولات مبتنی بر اندروید 3 تولید خواهند کرد. همچنین Samsung Galaxy Tab نیز به اندروید 3 بروز رسانی خواهد شد.

جالب است بدانید که زمان عرضه اندروید 4 با نام Ice Cream نیز اعلام شده است گوگل قرار است در نیمه دوم سال 2011 نسخه 4 اندروید را منتشر کند. گوگل معتقد است پس از انتشار Android 3 سهم بازار بسیار بیشتری را در بازار تبلت ها بدست خواهد آورد.

منابع: Phandroid

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده