آیا گلکسی تب 2014 دارای بوت دوگانه با اندروید و ویندوز RT خواهد بود؟

آیا گلکسی تب 2014 دارای بوت دوگانه با اندروید و ویندوز RT خواهد بود؟

مایکروسافت سخت در تلاش است تا با استفاده از ویندوز RT و ویندوز فون موفقیتی را در رقابت با دو پلتفرم دیگر یعنی اندروید و iOS کسب کند. از این‌رو این کمپانی با درک موقعیت فعلی، دست به دامان HTC شده و طی درخواستی از این کمپانی تایوانی، خواستار اضافه کردن ویندوز فون به ابزار‌های اندرویدی خود در قالب بوت دوگانه شده است تا کاربران شانس استفاده از ویندوز را در کنار اندروید داشته باشند. حال ظاهرا درخواست مشابه‌ای از دیگر شرکت‌ها نیز شده است.

شایعه‌ی جدید خبر از درخواست مایکروسافت از دیگر تولیدکنندگان گوشی‌ و تبلت‌های هوشمند دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به هوآوی و سامسونگ اشاره کرد. علاوه بر این، فعالیت‌های اخیر، نشان از همکاری سامسونگ با مایکروسافت در پروژه‌ی تولید گلکسی تب 2014 دارد که هدف از این همکاری را می‌توان اضافه کردن بوت دوگانه به این تبلت دانست.

شایعه شده که این تبلت از صفحه‌ نمایشی 12 اینچی با رزولوشن شبیه به رتینا بهره خواهد برد و ظاهرا مایکروسافت و سامسونگ طی همکاری مشترکی قصد دارند تا ایده‌ی بوت دوگانه اندروید و ویندوز RT را در آن پیاده سازی کنند.

به این ترتیب  مایکروسافت قادر خواهد بود تا سیستم عامل ویندوز RT خود را به کاربران نشان داده و شاید از این طریق نفوذ خود را در این بازار رقابتی افزایش دهد. کاربران نیز چیزی را از دست نخواهند داد و اگر از ویندوز RT خوششان نیامد می‌تواند به اندروید سویچ کرده و از این سیستم عامل کمال استفاده را ببرند.

نظر شما در رابطه با بوت دوگانه ویندوز و اندروید در تبلت‌ها چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده