تبلت Eee Asus با سیستم عامل Win7 و قلم به زودی عرضه می گردد

پنج‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۲
مطالعه 3 دقیقه
در مقالات قبلی دیدم که ایسوس ادعا می کند، تبلتی که ارائه کرده، قدرتمند ترین تبلت دنیاست. این تبلت دارای سیستم عامل Windows7 است و برای کسانی طراحی شده که دوست ندارند سیستم عامل دیگری به جز ‌Windows را تجربه کنند. علاوه بر آن، این تبلت دارای قلم است و برای دانشجویان و افرادی که می خواهند با تبلت خود نکته برداری یا یادداشت کنند نیز مناسب است.
تبلیغات

استفاده کند، باید دارای پردازنده قدرتمندی باشد. زیرا سیستم عامل

برای پردازنده هایی که روی تبلت ها قرار داده شده اند، کمی سنگین است و اگر پردازنده قوی نباشد، ممکن است تبلت با کندی عمل کند.

تبلت Eee ایسوس دارای مشخصات زیر است : باید دید پردازنده این مدل تا چه اندازه قوی است ؟

Core i5 470UM CPU 2 or 4Gb RAM 64Gb Solid state storage Windows 7 Home Premium OS 1280*800 12.1 Inch ultra durable glass IPS Capacitive display with 175° viewing angle Wacom Digitizer stylus pen

با توجه به مشخصات، پردازنده این تبلت بسیار قوی است و نصب Windows7 روی آن نمی تواند سرعت تبلت را پایین بیاورد.

eee-asus-slate-with-stylus1

بر خلاف بسیاری از تبلت ها، که با پردازنده های Android و iOS عرضه می شوند، Asus تصمیم گرفته از سیستم عامل شرکت مایکروسافت استفاده کند تا کاربرانش بتوانند از Multimedia های مختلف تبلت بهره ببرند.

از دیگر مزایای تبلت که بسیار پرکاربرد نیز هست، وجود قلم یا Stylus برای نت برداری و نوشتن سریع مطالب است. مهندسین، مدیران ، دانشجویان و افرادی که در جلسات کاری یا درسی خود نیاز به نت برداری از مطالب دارند، می توانند از این تبلت و یا از Flyer HTC به عنوان دفترچه نکته یا یادداشت های خود استفاده کنند. چرا که هر دو این مدل ها دارای قلم هستند که باعث می شود بتوانید راحت تر روی این تبلت ها بنویسید و یادداشت کنید.

اگر مزایای داشتن ویندوز7 و قلم را کنار بگذاریم، عمر باتری این تبلت کوتاه است: تنها 3 ساعت (شاید کمی بیشتر) که واقعا کم است.

eee-asus-slate-with-stylus2

البته این 3 ساعت نسبت به سایر ویژگی ها قابل چشم پوشی است ولی به عقیده شخصی من، اگر عمر باتری تبلت زیر 4 ساعت باشد، نمی توان این تبلت را بهینه یا پرکاربرد ارزیابی کرد. زیرا پس از هر بار استفاده ، باید باتری آن را شارژ کنید و دائما نگران تمام شدن باتری آن باشید.

و اما قیمت تبلت، که حدود 999$ دلار ارزیابی شده است. قیمت این تبلت نسبت به سایر رقبا بالاست. باید دید آیا کاربری حاضر هست حدود 1 هزار دلار برای تبلتی هزینه کند که می تواند در روز 3 یا 4 ساعت از آن استفاده کند.

شما حاضرید یک تبلت 12 اینچی 1000 دلاری با پردازنده بسیار قوی بخرید یا ترجیح می دهید یک نت بوک 10 اینچی کوچک با پردازنده ضعیف تر و نصف قیمت تبلت، تهیه کنید؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها برای ما ارسال کنید.

منبع: Akihabaranews

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات