آیپد نسل اول ابتدا قرار بود دو درگاه داشته باشد

آیپد نسل اول ابتدا قرار بود دو درگاه داشته باشد

تصاویر منتسب به نمونه‌ی پیش‌تولید نسل اول آیپد نشان می‌دهند اپل ابتدا دو درگاه در محصول قرار داده است. گفته می‌شود استیو جابز در آستانه‌ی عرضه‌ی آیپد، تصمیم گرفت درگاه دوم را حذف کند.

تصاویری که روز گذشته در توییتر منتشر شدند نمونه‌ی پیش‌تولید اولیه‌ی نسل اول آیپد اپل را نشان می‌دهند. به گزارش 9to5Mac،‌ پیش‌تر تصاویر نمونه‌ی پیش‌تولید آیپد نسل اول را دیده بودیم؛ اما تصاویر جدید نشان می‌دهند اپل در ابتدا قصد داشته است نوعی داک برای آیپد نسل اول طراحی کند. 

تصاویر منتسب به پروتوتایپ آیپد 1 از حضور درگاهی مرموز در سمت چپ دستگاه خبر می‌دهند. به ‌نظر می‌رسد درگاه مورد اشاره، کانکتور ۳۰ پین ثانویه است. گفته می‌شود اپل می‌خواسته سیستم داک دوگانه در نخستین تبلتش پیاده‌سازی کند. ظاهرا امکان شارژ هم‌زمان آیپد از هر دو دستگاه فراهم بوده است. 

پروتوتایپ آیپد نسل اول / First gen iPad روی میز درگاه کناری

گفته می‌شود اپل در مرحله‌ی بعدی تولید آیپد تصمیم گرفته است درگاه ثانویه را بردارد. به‌طور مشخص‌تر، گفته شده است این درگاه در مرحله‌ی آزمون تأیید اعتبار مهندسی (EVT) حذف شده. اپل به‌طور معمول محصولاتش را در سه مرحله‌ی کلی آزمون تأیید اعتبار مهندسی، آزمون تأیید اعتبار طراحی (DVT) و آزمون تأیید اعتبار تولید (PVT) مورد بررسی قرار می‌دهد و سپس وارد خط تولید می‌کند. 

این نخستین باری نیست که گفته می‌شود اپل قصد داشته است از دو درگاه در نسل اول آیپد استفاده کند. یکی از پرتوتایپ‌های آیپد 1 در سال ۲۰۱۲ در eBay به مزایده گذاشته شد و طبق گزارش‌هایی که در سال‌های اخیر منتشر شده‌اند، استیو جابز در فاصله‌ی اندکی مانده به عرضه‌ی آیپد تصمیم گرفته است درگاه دوم را حذف کند. 

درگاه اصلی پروتوتایپ آیپد نسل اول / First gen iPad روی میز

اپل هم‌زمان با آیپد نسل اول، صفحه‌کلید مجزایی را با قیمت ۶۹ دلار عرضه کرد. این صفحه‌کلید از طریق کانکتور ۳۰ پین بخش پایینی به تبلت متصل می‌شد و متأسفانه خیلی زود شاهد توقف تولید آن بودیم. اپل امروزه این ایده را با اسمارت کانکتور به ‌شکل گسترده‌تری ادامه داده است. از این درگاه برای اتصال آیپد به اسمارت کیبورد و مجیک کیبورد استفاده می‌شود. اپل در ابتدا برنامه‌های بزرگ‌تری برای اسمارت کانکتور داشت؛ اما در سال‌های اخیر وسایل جانبی متفرقه‌ی بسیار کمی دیده‌ایم که با این درگاه سازگاری داشته باشند. 

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده