اولین تصاویر مفهومی از نسل بعدی آیپد پرو منتشر شد

سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵
مطالعه 3 دقیقه
اپل در حال آماده‌سازی خود برای رونمایی نسل جدید آیپد پرو در نیمه‌ی نخست سال ۲۰۲۱ است. تصاویر مفهومی این محصول از تغییرات ظاهری کم در‌مقایسه‌با مدل‌های پیشین حکایت می‌کند.

بر کسی پوشیده نیست که اپل مشغول توسعه‌ی نسل بعدی آیپدهای خود، ازجمله آیپد پرو است. تاکنون، شایعات زیادی از دو مدل آیپد پرو ۱۱ و ۱۲٫۹ اینچی منتشر شده که اغلب آن‌ها بر این اصل واحد استوار بوده‌اند که نسل بعدی آیپد پرو به نمایشگرهای مینی LED مجهز خواهند شد و در بطن آن‌ها تراشه‌ی قدرتمند پنج‌نانومتری جای خواهد گرفت. حال به‌دنبال این شایعات، MacRumors با استناد به تصاویر مفهومی می‌گوید نسل بعدی آیپد پرو ازلحاظ ظاهری تغییری خاصی را شامل نخواهد شد.

به‌ادعای گزارش مذکور، نسل پنجم آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی و نسل سوم آیپد پرو ۱۱ اینچی در‌مقایسه‌با نسل قبل ضخامت یکسان دارند؛ اما غول دنیای فناوری تصمیم گرفته طول و عرض محصول را چند میلی‌متر کوچک‌تر کند. افزون‌براین، گفته می‌شود در طراحی بلندگوها تغییراتی ایجاد خواهد شد؛ به‌طوری‌که تعداد شکاف‌های بلندگو در طرفین به دوسوم کاهش می‌یابد و موقعیت آن‌ها روی شاسی اصلاح خواهد شد.

شایعات قبلی از نسل بعدی آیپد پرو حاکی از آن بودند که تغییری در اندازه‌ی نمایشگر رخ نخواهد داد؛ اما اعتقاد بر این است که اپل برای استفاد از نمایشگرهای با نور پس‌زمینه‌ی mini-LED بسیار مصمم است و از قرار معلوم، تراشه‌ی سری A جدید که در بطن آیپدهای مذکور استفاده می‌شود، بسیار قدرتمند خواهد بود و به‌عنوان قلب تپنده‌ی آن‌ها سخت‌ترین پردازش‌ها را انجام خواهد داد. دراین‌میان، گفته می‌شود آرایه‌ی دوربین پشتی آیپد پرو با تغییری جزئی مواجه می‌شود که ظاهرا پوشش برآمدگی لنز‌ها را با سطح ماژول یکپارچه می‌کند.

در گزارش یادشده، آمده است این احتمال وجود دارد اپل طبق روال معمول آیپد پرو ۱۱ و ۱۲٫۹ اینچی را با نمایشگرهای سنتی رونمایی کند و درکنار آن‌ها، آیپد پرو سومی نیز وجود داشته باشد که تنها آن به نمایشگر مینی LED مجهز شده باشد که می‌تواند شاسی آن به‌دلیل قطعات مربوط به نمایشگر جدید نیم میلی‌متر ضخامت بیشتری داشته باشد. به‌علاوه، احتمالا مدل پرچم‌دار آیپد پرو از نسل پنجم شبکه‌ی موبایل (5G) با فرکانس بسیار پرسرعت mmWave پشتیبانی خواهد کرد.

مینگ‌چی کو، تحلیل‌گر نام‌آشنای محصولات اپل، بر این باور است که غول دنیای فناوری در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی آیپد پرو را با نمایشگرهای مینی LED روانه بازار خواهد کرد؛ درحالی‌که دیجی‌تایمز با استناد به منابع نزدیک به زنجیره‌ی تأمین ادعا می‌کند آیپد پرو سه‌ماهه‌ی نخست ۲۰۲۱ راه‌اندازی می‌شود. گفتنی است علاوه‌بر آیپد پرو، احتمالا نسل جدید آیپد مینی و نسل نهم آیپد ارزان‌قیمت با الهام از زبان طراحی آیپد ایر ۳ در نیمه‌ی نخست ۲۰۲۱ رونمایی و عرضه می‌شوند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود