آیپد ۱۰/۲ اینچی نسل‌هشتمی اپل رونمایی شد

سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲
مطالعه 3 دقیقه
اپل در نظر دارد آیپد ۱۰/۲ اینچی را با وجود برخورداری از تراشه‌ی A12، همچنان با قیمت ۳۲۹ دلار روانه بازار کند.
تبلیغات

رویداد اپل با شکوه هرچه‌تمام‌تر به‌پایان رسید و دقایقی پیش نیز، نسل هشتم آیپد ۱۰/۲ اینچی رونمایی شد. این تبلت ازجمله تبلت‌های نه‌چندان قدرتمند اپل محسوب می‌شود؛ اما نباید آن را دست کم گرفت.

اپل در محصول جدید خود از تراشه‌ی A12 استفاده کرده که مشابه تراشه‌ی به‌کاررفته در محصولاتی همچون آیپد ایر مدل ۲۰۱۹ و آیپد مینی‌ است. برخورداری از تراشه‌ی A12 باعث می‌شود آیپد ۱۰/۲ اینچی جدید به پردازنده هوش مصنوعی نیز مجهز شود که در بهبود تجربه‌ی کاربر تأثیرگذار است. درواقع، آیپد ۱۰/۲ اینچی جدید اولین تبلت پایین‌رده‌ی کوپرتینویی‌ها است که به این ویژگی مجهز می‌شود.

تجهیز به تراشه‌ی A12 به‌معنی بهبود دوبرابری عملکرد پردازنده گرافیکی آیپد ۱۰/۲ اینچی درمقایسه‌با مدل ۲۰۱۹ است. کوپرتینویی‌ها تلاش کرده‌اند آیپد ۱۰/۲ اینچی جدید تاحدممکن با لوازم جانبی محصولات قدیمی و برخی از کیبوردهای لاجیتک نیز سازگار باشد تا خریداران هزینه‌ی کمتری برای استفاده از تبلت جدید اپل صرف کنند.

مقام‌های اپل توضیح دادند آیپد ۱۰/۲ اینچی برای دانش‌آموزان و دانشجویان طراحی شده است؛ به‌همین‌دلیل، درمقایسه‌با مدل ۲۰۱۹ با افزایش قیمت مواجه نخواهد شد و با برچسب قیمت ۳۲۹ دلاری روانه‌ی بازار می‌شود. ناگفته نماند تبلت جدید کوپرتینویی‌ها از قلم اپل‌ نسل اولی نیز پشتیبانی می‌کند.

سران اپل درادامه رویداد تأیید می‌کنند که  آیپد ۱۰/۲ اینچی مدل ۲۰۲۰ مبتنی‌بر سیستم‌عامل iPadOS 14 است و ویژگی‌های جدید را مانند تبلت‌های دیگر کوپرتینویی‌ها دریافت می‌کند. بااین‌حال،  آیپد ۱۰/۲ اینچی مدل ۲۰۲۰ نیز از درگاه USB-C بی‌بهره است و مانند نسل پیشین خود همچنان از درگاه لایتنینگ استفاده می‌کند.

درحال‌حاضر، پیش‌فروش آیپد ۱۰/۲ اینچی مدل ۲۰۲۰ آغاز شده است و از ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریور) نیز به بازار عرضه آغاز می‌شود. آیپد جدید اپل در رنگ‌بندی خاکستری و نقره‌ای و طلایی با ۳۲ و ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ ذخیره ‌سازی عرضه می‌شود. مدل LTE این تبلت نیز ۴۵۹ دلار قیمت دارد؛ اما نسخه‌ی پایه‌ی مدل معمولی را می‌توان با ۳۲۹ دلار خرید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات