آیپد پرو جدید اپل می‌تواند آیفون را از طریق پورت USB-C شارژ کند

سه‌شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲
مطالعه 1 دقیقه
در رویداد ویژه‌ی امشب اپل، نسل جدید آیپد پرو با ویژگی‌های قابل توجهی از جمله امکان شارژ‌ دستگاه‌های دیگر این شرکت معرفی شد.
تبلیغات

اپل دقایقی قبل آیپد پرو نسل جدید را در مراسم ویژه‌ی خود در شهر نیویورک معرفی کرد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، این شرکت در تبلت‌های جدید خود از درگاه فراگیر USB-C استفاده و آن‌ها را به قابلیت جدید و جالب توجه‌ای نیز مجهز کرده است. در واقع کاربران می‌توانند از آیپد جدید اپل برای شارژ آیفون خود استفاده کنند. این قابلیت، آیپد پرو نسل جدید را به گران‌قیمت‌ترین پاور بانک دنیا تبدیل می‌کند.

کاربران بدین منظور تنها کافی است که آیفون خود (یا هر دستگاه دیگری را که مایل به شارژ آن هستند) به درگاه USB-C آیپد متصل کنند؛ پس از برقراری اتصال، آیپد شروع به شارژ دستگاه مورد نظر می‌کند. اپل در مراسم خود شدت جریان خروجی آیپد پرو را اعلام نکرد؛ با این حال، بعید به‌نظر می‌رسد که به عنوان مثال امکان شارژ یک‌ آیپد پرو دیگر یا لپ‌تاپ مک وجود داشته باشد. اما اگر از جمله افرادی هستید که به‌طور مرتب در سفر به‌سر می‌برید، قابلیت تازه‌ی آیپد پرو می‌تواند آیفون شما را برای مدت زمان بیشتری روشن نگاه دارد.

البته کاربران برای بهره‌مندی از ویژگی جدید آیپد پرو ناگزیر به خرید کابل USB-C به لایتنینگ خواهند بود و از آنجایی که اپل این کابل را درون جعبه‌ی آیفون‌ها  قرار نمی‌دهند، برای خرید آن باید ۱۹.۹۹ دلار اضافی پرداخت شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

تبلیغات

نظرات

تبلیغات