تبلت تا‌شدنی سامسونگ چه شکلی خواهد بود؟

شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۷
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ مدت‌ها است که به فناوری صفحه‌نمایش‌های منعطف دست یافته و حتی گوشی هوشمند منحنی شکل این شرکت نیز راهی بازار شده است. اما شایعات به تلاش این شرکت برای یک تبلت تا‌شدنی اشاره دارند.
تبلیغات

براساس اطلاعاتی که اداره‌ی ثبت اختراع‌ در کره‌ی جنوبی منتشر کرده، سامسونگ در تلاش برای ساخت یک ابزار تا شدنی است. سامسونگ پتنت شماره‌ی 30-0757696 را در نوامبر ۲۰۱۳ ثبت کرده و شایعه شده این کمپانی در تلاش برای ساخت محصولی براساس این پتنت است.

در این پتنت، تلفن یا تبلت‌های تاشو مورد توجه قرار گرفته‌اند که از صفحه نمایش منعطف بهره می‌برند. براساس این پتنت، تلفن یا تبلت همچون نقشه یا کاتالوگ، تا می‌شوند و هر زمان که کاربر به آن نیاز داشته باشد باز می‌شود.

در ادامه تصاویری را مشاهده می‌کنید که براساس این پتنت طراحی شده‌اند:

samsung-foldable-patent-tablet-2

وقتی محصول بسته می‌شود چنین شکلی خواهد داشت:

samsung-foldable-patent-tablet-1
samsung-foldable-patent-tablet-3

در این پتنت نکته‌ی جالب دیگری نیز وجود دارد که در آن امکان تبدیل تلفن هوشمند به تبلت نیز وجود دارد. گوشی را تصور کنید که قابل باز شدن و تبدیل به یک تبلت باشد.

برای رسیدن به این محصول چندین مانع بزرگ فنی وجود دارد. باتری‌ها هنوز آنطور که باید و شاید منعطف نیستند، صفحه نمایش‌های تاشو بسیار گران هستند و بوردهای منطعف نیز هنوز در مرحله‌های ابتدایی هستند و برخی از قطعات اصلا منعطف نیستند.

با این حال به نظر شما اگر چنین محصولی روزی وارد بازار شود شانس موفقیت آن را تا چه حد می‌دانید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات