فروش Kindle Fire شگفت انگیز است، انتظار می رود آمازون تا آخر سال 3.9 میلیون تبلت بفروشد!

فروش Kindle Fire شگفت انگیز است، انتظار می رود آمازون تا آخر سال 3.9 میلیون تبلت بفروشد!

آمازون مدتی پیش تبلت خود را برای رقابت با iPad وارد بازار کرد. Kindle Fire  در مقایسه با آیپد کوچکتر است و سیستم عامل آن نیز اندروید می باشد. این تبلت به لطف قیمت بسیار مناسب آن پس از سه ماه، فروش فوق العاده ای داشته و خود را به عنوان رقیب قدرتمند آیپد مطرح کرده است. طبق ارزیابی که به تازگی منتشر شده، فروش این تبلت در سه ماهه اول نسبت به فروش سه ماهه اول iPad، بیشتر بوده است. آیا این روند ادامه خواهد داشت؟

هنوز مدت زمان زیادی از عرضه Kindle Fire نگذشته است ولی در همین مدت اندک، این تبلت فروش فوق العاده ای داشته است. طبق ارزیابی جدید IHS iSuppli، آمازون تا آخر سال میلادی، یعنی سه ماه اول عرضه این محصول، 3.9 میلیون دستگاه از این تبلت را خواهد فروخت که این رقم، Kindle Fire را در مقام دوم تبلت ها از نظر فروش و پس از iPad (با 18.6 میلیون دستگاه) قرار می دهد. Kindle Fire در میان تبلت های اندرویدی مقام اول را از نظر فروش و با اختلاف زیادی نسبت به بقیه داراست (Galaxy Tab سامسونگ که در مقام بعدی است تقریبا 1.4 میلیون فروش داشته است).

برای این که مقایسه ای صورت دهیم شاید بد نباشد که بدانید، اپل در سه ماهه اول عرضه iPad در سپتامبر 2010 حدود 3.3 میلیون تبلت به فروش رساند. یعنی تبلت آمازون در سه ماه اول حضورش در بازار نسبت به iPad موفق تر بوده است. البته اپل در سه ماهه دوم حضورش که مصادف با فصل تعطیلات بود 7.3 میلیون iPad فروش داشت.

اما هر طور که به قضیه نگاه کنیم، این شروع خوبی برای Kindle Fire محسوب می شود. آمار فروش کیندل فایر نشان می دهد که پیش بینی"جف بزوس" در رابطه با فروش و محبوبیت این تبلت درست بوده است. او در زمان معرفی این تبلت اعلام کرد: آمازون با این تبلت فروش چند میلیونی خواهد داشت.

می توان حدس زد که چرا استقبال عمومی از این محصول تا این حد بالا بوده است. Kindle Fire همراهی بسیار کارا است که به راحتی می توانید آن را با خودتان حمل کنید. سایز کوچکتر آن برای مطالعه ebook بسیار مناسب است. از طرفی قیمت 200 دلاری آن نیز بسیار وسوسه انگیز می باشد.

با این اوصاف آیا Kindle Fire توانایی کنار زدن iPad را دارد؟ هیچ کس نمی تواند چنین پیش بینی کند. باید منتظر ماند و نتیجه را دید.

منبع: Techcrunch

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده