ال جی و سامسونگ برای تولید نمایشگر iPad 3 خیز برداشتند

جمعه ۶ آبان ۱۳۹۰ - ۱۸:۱۷
مطالعه 2 دقیقه
شرکای تجاری اپل تمام تلاش خود را می‌کنند تا هرچه سریع‌تر نمایشگر مورد نیاز iPad 3 را تولید کنند. براساس گزارش CNET مدیرعامل ال جی که نمایشگر Retina تلفن های iPhone 4 و iPhone 4S را تولید کرده است، رسما تأیید کرد که در حال ساخت نسل جدید نمایشگر iPad 3 است. شرکت‌های سامسونگ و شارپ نیز در حال توسعه فناوری نمایشگرها و ارائه نمونه مورد تأیید اپل هستند.
تبلیغات

براساس گزارش CNET این سه شرکت در حال تولید صفحه‌نمایش با وضوح تصویر 2,048 در 1,536 پیکسل هستند. این وضوح تصویر دو برابر بیشتر از وضوح تصویر نمایشگر iPad 2 است و این بدین معنا است که PPI یا تعداد پیکسل ها در هر اینچ از نمایشگر iPad 3 دو برابر iPad 2 خواهد بود.

در حال حاضر تولید کننده های نمایشگر در دنیا تمام سعی خود را می‌کنند تا نمایشگری را تولید کنند که پیکسل های بیشتری در یک اینچ داشته باشد و بدین‌ترتیب کیفیت و وضوح تصویر را بالا ببرند. در این راستا به نظر می‌رسد توشیبا از باقی شرکت‌ها جلو تر است. توشیبا چندی پیش برای اولین نمایشگر 6 اینچی FULL HD با رزولوشن 2,560 در 1600 پیکسل را معرفی کرده بود.

به هر حال هنوز مشخص نیست کدامیک از سه شرکت سامسونگ، ال جی یا شارپ نمایشگر iPad 3 را تولید خواهند کرد اما رقابت برای تولید نمایشگر iPad 3 براساس استانداردهای اپل باعث می‌شود تا نسل جدید نمایشگرهای موبایل هرچه زودتر به تولید انبوه رسیده و در ابزارهای دیگر نیز بکار گرفته شوند.

منبع: BGR

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات