سامسونگ SSD سازگار با SATA 3.0 - 6Gb/s تولید می کند

یک‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ الکترونیک از تولید درایوهای پرسرعت SSD که قابلیت پشتیبانی از SATA 3.0 - 6Gb/s با کارایی بالای PM830 را دارند خبر داد. PM830 قابلیت افزایش حجم تا 512GB را دارند و قادرند از سرعت بی نظیر Sata 3 نیز پشتیبانی کنند. SSDهای جدید سامسونگ قادرند هر ثانیه 500 مگابایت اطلاعات را بخوانند.
تبلیغات

SSD پیشرفته ایی که سامسونک قصد دارد تولید کند، عملکرد نوت بوک های فوق باریک وتبلت های نسل بعدی را به میزان قابل ملاحظه ایی افزایش خواهد داد و همچنین تاثیر  قابل ملاحظه ایی در روند رشد SSD ها در بازار خواهد داشت.

به گفته Wanhoon Hong ،معاون مدیر اجرایی و خرید و فروش سامسونگ الکترونیک، انتظار می رود SSD های SATA 6Gb/s بسرعت در این صنعت پذیرفته شوند، همچنین او افزود کرد که علاقه بازار به درایوهای با ظرفیت 256GB و یا ظرفیت های بیشتر افزایش خواهد یافت.

سامسونگ ادعا می کند SSD های جدید 6Gb/s قادرند سرعت بوت شدن سیستم را حدود 10 ثانیه کاهش دهند !

در همین حال این عملکرد فوق العاده به شما اجازه خواهد داد 5 فایل ویدئویی را در کمتر از یک دقیقه کپی کنید. این درایو همچنین قابلیت قفل گزاری با الگوریتم AES 256-bit را دارد.

SSD های جدید از تراشه حافظه سامسونگ  class 32 Gb MLC NAND بیست نانومتری که ترکیبی از یک رابط DDR ویک NAND کنترولر اختصاصی است، استفاده می کند. این قابلیت  باعث می شود SSD جدید سامسونگ بتواند با سرعت 500 مگابایت در ثانیه اطلاعات را بخواند و باسرعت 300 مگابایت در ثانیه بنویسد.

درایوهای SSD سامسونگ SATA 6Gb/s در ظرفیت های 512GB,256GB و 128GB موجود می باشند.

منبع: Toms Hardware

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات