وسترن دیجیتال هارد دیسک های 2.5 و 3 ترابایتی تولید کرد

وسترن دیجیتال هارد دیسک های 2.5 و 3 ترابایتی تولید کرد

Western Digital با تولید دیسک سخت (H.D.D)های اینترنال و اکسترنال 3.5 اینچی با ظرفیت 2.5 و 3 ترابایت از مرز 2 ترابایت گذشت. اکثر کامپیوتر های قدیمی و بسیاری از کامپیوترهای امروزی H.D.Dهای بزرگتر از 2.2TB را تشخیص نمی دهند و قادر به استفاده ازآنها نیستند. اما این مشکل در کامپیوترهای امروزی رفع شده است.

H.D.Dهای جدید وسترن دیجیتال بخشی از سری خاویارسبز(Caviar Green) این شرکت است و بصورت اینترنال و اکسترنال عرض می شوند. H.D.D های جدید سه ترابایتی W.D به wdfDesktop_CaviarGreen_SATA64قیمت 240 دلار در بازار امریکا به فروش می رسد. ظرفیت 2.5 ترابایتی این سری از H.D.D های WD نیز با قیمت 190 دلار به فروش می رسد تمام H.D.D های این سری دارای 3 سال گارنتی وسترن دیجیتال است .

وقتی 3 ترابایت حافظه داشته باشید می توانید 600,000 عکس دیحیتال یا 750,000 فایل صوتی MP3 ویا 360 ساعت فیلم HD با وضوح تصویر 720p را در آن ذخیره نمایید. قیمت ارزان H.D.D سه ترابایتی وسترن بدین معناست که هر گیگابایت فضا کمتر از 0.08 دلار (حدود 90 تومان) هزینه دارد.

سرعت انتقال اطلاعات در دیسک سخت 750TB وسترن دیجیتال بیش از 3 گیگابایت در ثانیه است این دیسک سخت که با سرعت 5400   دور در دقیقه کار می کند دارای 64MB حافظه Cache است. بسیاری از H.D.D های فعلی با سرعت 7200rpm کار می کند ولی هارددیسک 5400rpm وسترن دیجیتال انرژی کمتری مصرف می کند.

مشکل پشتیبانی بیش از 2 ترابایت

در کامپیوترهای قدیمی، انهایی که از سیستم عامل Windows Xp و یا قدیمی تر استفاده می کنند از نوعی  جدول و طرح پارتیشن به نام Master Bood Record یا MBR استفاده می کنند که امکان تشخیص H.D.Dهای بزرگتر از 2.2TB را ندارد. ولی در سیستم های مدرن همچون Windows Vista و 7  و یا Mac OS X Leopart از ساختار متفاوتی به نام GUID استفاده می شود که قادر است H.D.D پرظریفتر را شناسایی کند.

اگر قصد دارید هارددیسک 3 ترابایتی را بعنوان H.D.D اصلی کامپیوتر خود قرارداده و سیستم عامل خود را برروی آن نصب کنید می بایست از سیستم عامل 64 بیتی ویستا یا 7 استفاده کنید سیستم عامل 32 بیتی نمی تواند H.DD سه ترابایتی را بعنوان دیسک اصلی داشته باشد.

وسترن دیجیتال پیشنهاد کرده قبل از استفاده از H.D.Dهای سری Caviar Green حتما سازگاری آن را با مادربرد کامپیوتر خود بررسی کنید اگر BIOS کامپیوتر شما بروز نباشد نمی توانید از این H.D.D ها استفاده کنید.

گزینه دیگری که برای انتخاب H.D.D سه ترابایتی  دارید Seagate FreeAgent  اکسترنال است که مشکلات اینچنینی ندارد و در تمام سیستم عامل های 32 و 64 بیتی حتی Windows XP قابل تشخیص است.

 منبع: PCWorld

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده