امنیت واقعی را با هارد دیسک های سیگیت Surveillance تجربه کنید!

جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۴
مطالعه 2 دقیقه
شرکت Seagate از پیشتازان تولید هارد و نامی مطرح در زمینه تولید تجهیزات ذخیره‌‏سازی است. درایوهای ذخیره‏ سازی سیگیت انواع مختلفی دارند؛ یکی از انواع درایو‌های مورد اشاره، گروه درایوهای Surveillance است که برای کاربردها با استفامت بالا طراحی و تولید شده است.
تبلیغات

همانطور که از نام این گروه پیداست، این درایوها جهت ذخیره‌سازی محتوای ویدیویی به ویژه تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های مدار بسته مورد استفاده قرار می‏‌گیرند. هارد درایوهای Surveillance از لحاظ ظاهری، تفاوتی با سایر هارد درایوها ندارند؛ اما فناوری به کار رفته در ساخت آنها، Surveillance را مختص مصارف خاصی مانند ضبط تصاویر ویدیویی و منحصراً مصارف دوربین های امنیتی کرده است.

این هارد درایو ها بهترین عملکرد را در ذخیره‌سازی اطلاعات برای استفاده های طولانی مدت و بدون توقف دارند و به گفته سازنده، سرعت هارددیسک‌های سری Surveillance به نحوی است که می‌تواند به طور همزمان ۳۲ دوربین یا کانال ویدئویی را ضبط کند. طراحی این هارددیسک‌ها تحت عنوان ۲۴*۷ به گونه‌ای است که که بتوانند ۲۴ ساعته در طول ۷ روزهفته به‌صورت مداوم و بدون هیچ وقفه‌ای فعالیت کنند.

سیستم آماده به‌کار سریع در دوربین‌های مداربسته با کمک سنسور حرکتی است. زمانی که دوربین غیرفعال است، هارددیسک‌ها نیز به حالت Standby می روند که این از استهلاک آن‌ها جلوگیری می‌‏کند و به‌محض تشخیص حرکت، سیستم مداربسته هارددیسک را به‌سرعت فعال می‌کند تا بلافاصله عمل ضبط اطلاعات انجام شود و هیچ فریمی از دست نرود؛ این درحالی است که هارددیسک‌های معمولی به زمان بیشتری برای فعال شدن از حالت Standby نیاز دارند.

ظرفیت درایوهای Surveillance از یک تا شش ترابایت بوده که توانایی ذخیره‌سازی ۴۸۰ ساعت ویدئوی HD را دارد. توان مصرفی درایو در حداکثر فشار کاری هشت وات و در زمان Standby برابر با ۰.۷۵ وات است. رابط انتقال اطلاعات از نوع SATA III است و از ۶۴ مگابایت حافظه بافر بهره می‏گیرد. شرکت Seagate به دلیل استفاده از سنسورهای Rational Vibration یا همان RV و ترکیب فناوری‌های انحصاری نرم‌افزاری و سخت‌افزاری باعث شده تا میزان نویز ناشی از چرخش هد دستگاه به حداقل (نزدیک به صفر) برسد و و هارد در شرایط پایدار و با کمترین لرزش و ارتعاش قرار گیرد.به لطف فناوری AcuTrac استفاده شده در ساخت این هارد دیسک، هد هارد دیسک بادقت بسیار بالایی حرکت می کند و این فناوری باعث می‌‏شود تا در شرایط شوک مکانیکی یا مغناطیسی، سرعت انتقال اطلاعات پایین نیاید.

لازم به ذکر است که زمان تخمینی برای خرابی این هارد دیسک بر اساس ادعای شرکت Seagate بیش از یک میلیون ساعت پیش‌بینی شده است. با توجه به تمام این ویژگی‏‌ها به جرات می توان گفت که Seagate Surveillance با سه سال گارانتی شرکت سازگار ارقام یک گزینه قابل اعتماد برای ذخیره‌‏سازی محتوای ویدیویی به ویژه تصاویر دوربین های امنیتی می باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات