با نرم‌افزار Message Beam به تبادل متن و لینک بین کروم و اندروید بپردازید

با نرم‌افزار Message Beam به تبادل متن و لینک بین کروم و اندروید بپردازید

با نگاهی به تعداد دستگاه‌هایی که ما بصورت روزانه از آن‌ها بهره می‌گیریم، متوجه خواهیم شد که هر از گاهی تبادل اطلاعاتی نظیر متن و لینک‌ها میان این دستگاه‌ها، بسیار خسته‌کننده می‌شود. اگرچه برنامه‌ی PushBullet هم‌اکنون گسترده‌ترین سرویسی است که به منظور ارسال محتوا میان دستگاه‌ها و مرورگر کروم توسط کاربران اندروید مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما راه‌های دیگری نیز برای رسیدن به این هدف وجود دارند که Message Beam یکی از آن‌ها است.

 این برنامه رایگان که توسط یکی از اعضای انجمن XDA با نام کاربری d-fader توسعه داده شده است، علاوه بر پلتفرم اندروید، از یک اکستنشن کروم نیز برخوردار است که این دو با همراهی یکدیگر، امکان انتقال لینک‌ها و محتوا را از دستگاه اندرویدی به مرورگر و بالعکس، به شکل بسیار سریع و ساده‌ای برای شما فراهم کرده و این اطلاعات را در کلیپ‌برد دستگاه ذخیره می‌نمایند. اطلاعات ارسالی توسط شما از طریق اینترنت و به واسطه‌ی XAMP Server منتقل می‌شود که امکان دسترسی از راه دور را به این اطلاعات را نیز فراهم خواهد ساخت. در ادامه به شما نشان خواهیم داد که این برنامه به چه نحو عمل می‌نماید.

آغاز به کار با Message Beam بسیار ساده است. کافی است این برنامه را از لینک ارائه شده در انتهای مقاله دانلود و نصب کرده و آن را اجرا نمایید. پس از اجرای برنامه، وارد گزینه‌ی Menu شوید و Link new device را انتخاب کرده و Link ID نمایان شده بر روی صفحه‌ی جاری را یادداشت کنید. link ID ارائه شده که اغلب یک کد الفبایی است، برای هر دستگاهی که شما قصد متصل کردن آن به Message Beam را داشته باشید یکتا خواهد بود. این مساله علاوه بر حفاظت از اطلاعات شما در مقابل دسترسی غیرمجاز، امکان جداسازی اطلاعات مربوط به هر اتصال را نیز فراهم می‌آورد.

Screenshot from 2014-02-03 193229

در ادامه، اکستنشن مربوط به کروم را نصب کرده و بر روی آیکن اضافه شده به Omnibar کروم کلیک نمایید؛ سپس گزینه‌ی Options را انتخاب کنید.

Message-Beam -Step-3

برنامه Message Beam امکان اتصال چندین دستگاه را به کامپیوتر شما فراهم می‌نماید. با توجه به این مساله که این اکستنشن را برای اولین بار مورد استفاده قرار می‌دهید، هیچ دستگاه ثبت شده‌ای نمایش داده نخواهد شد. برای حل این مسأله کافی است در قسمت زیر Registered devices، بر روی Add device کلیک کنید تا فرآیند لینک نمودن دستگاه جدید آغاز شود.

Message-Beam -Step-4

در صفحه‌ای که به دنبال مرحله‌ی قبل نمایان می‌شود، Link ID ایجاد شده بر روی دستگاه اندرویدی خود را وارد کرده و بر روی Continue کلیک نمایید.

Message-Beam -Step-5

هنگامی که دستگاه شما به کامپیوتر متصل شد، Message Beam از شما درخواست خواهد کرد که یک نام دلخواه برای این دستگاه اختصاص دهید.همچنین این برنامه از شما خواهد خواست تا به جهت افزایش امنیت، یک عبارت رمزگذاری اختیاری را به منظور حفاظت از تمامی پیغام‌های رد و بدل شده با آن، تعیین نمایید. هنگامی که آماده بودید بر روی دکمه‌ی Finish کلیک کنید تا فرآیند پیکربندی تکمیل شود.

Message-Beam -Step-6

حال همه چیز برای ارسال و دریافت پیغام از دستگاه اندرویدی شما آماده است. به منظور اطمینان از صحت تمامی تنظیمات انجام شده، بر روی گزینه‌ی Send test message کلیک کنید تا یک پیغام کوتاه را به دستگاه ارسال کنیم.

Message-Beam -Step-7

برای ارسال یک پیغام معمولی، بر روی آیکن Message Beam در نوار مرورگر کروم کلیک کنید؛ متن مورد نظر خود را تایپ یا Paste نموده و در نهایت کلید Send را بزنید. به همین صورت لینک وب‌سایتی که هم‌اکنون در حال مشاهده‌ی آن در کروم هستید، می‌تواند به سادگی با کلیک بر روی Send URL کپی شده و برای گوشی یا تبلت شما ارسال شود. پیغام‌های ارسال شده از دستگاه به کامپیوتر نیز از طریق قسمت Received beams در دسترس شما خواهند بود.

Message-Beam -Step-8

این برنامه به محض دریافت پیغام جدید، چه بر روی دستگاه اندرویدی و چه بر روی کروم به شما اطلاع خواهد داد. در مجموع شیوه‌ی تعامل با این برنامه بسیار ساده است و کار کردن با آن را بر روی هر دو پلتفرم جذاب می‌کند. هنگام دریافت پیغام جدید، Message Beam امکان کپی‌کردن مستقیم اطلاعات در کلیپ‌برد دستگاه را فراهم می‌کند که فرآیند استفاده از محتوای ورودی را ساده‌تر می‌کند.

Screenshot from 2014-02-03 195655

در مجموع، برنامه‌ی Message Beam راه‌حل بسیار مناسبی را برای مبادله‌ی سریع زنجیره‌های متنی و لینک‌ها میان اندروید و کروم از طریق اینترنت و از راه دور، فراهم می‌کند. برنامه اندروید این سرویس هنوز وارد پلی استور گوگل نشده است ولی می‌توانید از طریق این لینک، فایل apk آن را دانلود نمایید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده