بهترین نرم افزار فشرده سازی فایل در ویندوز

جمعه ۲۴ تیر ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۲
مطالعه 2 دقیقه
نرم افزارهای متنوعی برای فشرده سازی فایل ها در ویندوز وجود دارد اما معروفترین آنها Winrar, Winzip و 7Zip است. هر کدام از این نرم افزارها به خوبی فایل ها را فشرده و یا باز می کنند. اما به نظر بسیاری از کاربران بهترین نرم افزار فشرده سازی 7Zip است. مهمترین دلایل انتخاب 7Zip نیز سرعت، سهولت و قدرت این نرم افزار مجانی است. در ادامه لینک دانلود و امکانات دقیق این نرم افزار را مشاهده خواهید کرد و با انواع نرم افزارهای فشرده سازی آشنا خواهید شد.
تبلیغات

[div class="download" class2="typo-icon"]لینک دانلود نرم افزار 7Zip[/div]

قابلیت های 7Zip

قابلیت فشرده و باز نمودن انواع مختلف فرمت های فشرده سازی: 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP and WIM formats, as well as unpacking of ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DEB, DMG, FAT, HFS, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, RAR, RPM, SquashFS, UDF, VHD, WIM, XAR و Z

  • حداکثر میزان فشرده سازی
  • رمزگذاری AES-256 برای فرمت های Zip و 7z
  • قابلیت یکپارچه شدن با منوی محتوای ویندوز
  • حجم بسیار پایین نرم افزار و دستورات متنوع و کارمد
  • قابلیت نصب در انواع مختلف سیستم عامل ها: ویندوز، لینوکس و غیره

برتری های 7Zip

برتری اصلی 7Zip در سادگی و سبک بودن نرم افزار است. حجم فایل فشرده شده نیز در اکثر شرایط، کمتر از نرم افزارهای دیگر است. دلیل اصلی محبوبیت این نرم افزار و محبوبت آن در فایل های فشرده شده موجود در اینترنت نیز به همین دلیل است. فایل های فشرده شده را نیز می توان رمزگذاری کرد. اگر کاربر حرفه ایی هستید با دستورات متنی 7Zip براحتی می توانید تمام نیازهای خود را از طریق CMD یا Batch File مرتفع کنید.

اگر از 7Zip خوشتان نیامد و به دنبال برنامه دیگری هستید می توانید PeaZip را امتحان کنید این نرم افزار رابط کاربری دوست داشتنی دارد و تنظیمات امنیتی مختلفی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

نرم افزار جایگزین دیگر TUGzip است این نرم افزار نیز از فرمت های مختلف فشرده سازی پشتیبانی می کند و مهمترین قابلیت آن امکان ساخت اسکریپت های ساده برای گرفتن بک آپ از اطلاعات است.

در نهایت نیز Winrar معروفترین نرم افزار فشرده سازی است اما این نرم افزار مجانی نیست البته نسخه کرک شده آن را همه جا می توان پیدا کرد. فایل های RAR در برخی شرایط سبک تر از 7z هستند اما Winrar از فرمت های کمتری پشتیبانی می کند.

شما از چه نرم افزاری برای فشرده سازی فایل های خود استفاده می کنید؟ نظر خود را در بخش نظرات در انتهای همین مقاله مطرح نمایید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات