معرفی نرم افزار PhotoFilter: سانسور بخشی از تصویر

شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۲
مطالعه 2 دقیقه
نرم افزار PhotoFiler یکی از نرم افزارهای ویرایش تصویر است. امکانات این نرم افزار قابل مقایسه با نرم افزارهای حرفه ایی مانند فوتوشاپ نیست ولی کارکردن با آن ساده است و برخی از امور را بسیار ساده انجام می دهد. بعنوان مثال یکی از کاربردهای آن سانسور بخشی از تصویر است. معمولا برای سانسور بخشی از تصویر پیکسل های آن بخش خاص را بزرگتر از ابعاد واقعی می کنند و به این ترتیب، قسمت مورد نظر قابل تشخیص نخواهد بود. در ادامه آموزش سانسور عکس با این نرم افزار مجانی را مشاهده خواهید کرد.
تبلیغات

ابتدا نرم افزار مجانی PhotoFilter را از این آدرس دریافت و نصب کنید حجم فایل نصب کننده حدود 400 کیلوبایت است اما پس از اجرای آن می بایست خود نرم افزار را با حجم 4 مگابایت دریافت کنید:

[div class="download" class2="typo-icon"]دانلود نرم افزار مجانی PhotoFilter برای ویرایش عکس[/div]

راهنمای زیر مناسب افراد مبتدی است، افرادی که تمایل ندارند از نرم افزارهای حرفه ای مانند Photoshop استفاده نمایید. نرم افزار مجانی PhotoFilter برخی از امور را به سادگی و با انتخاب چند گزینه انجام می دهد.

  • پس دریافت و نصب نرم افزار آن را اجرا کنید، سپس از منوی File گزینه Open را انتخاب نموده و تصویر مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  • قسمی از تصویر را که قصد دارید سانسور کنید انتخاب نمایید.
  • سپس از منوی Filter وارد Stylize شده و Mosaic را انتخاب کنید.
  • برای افزایش اندازه پیکسل می توانید Cell Size را کم و زیاد کنید ولی مقدار پیش فرض (عدد 5) است.
  • Contour را از حالت انتخاب خارج کنید سپس برروی دکمه OK کلیک کنید.
  • برای ذخیره تغییرات نیز از منوی File گزینه Save As را انتخاب کنید.

PhotoFilter علاوه بر سانسور عکس، امکانات بسیار بیشتری نیز دارد که با صرف کمی زمان در قسمت فیلترها و ابزارهای موجود در نوار ابزار با آنها آشنا خواهید شد.

منبع: eHow

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات