مایکروسافت نسخه‌ی نمایشی اپلیکیشن نقشه‌ی بینگ را در ویندوز استور قرار داد

مایکروسافت نسخه‌ی نمایشی اپلیکیشن نقشه‌ی بینگ را در ویندوز استور قرار داد

گویا مایکروسافت می‌خواهد پلتفرم خود را کاملا مستقل از امکانات و اپلیکیشن‌های ارائه شده توسط رقبا در اختیار کاربران خود قرار دهد، از‌این‌رو ردموندی‌ها نیز همچون اپل، اپلیکشن اختصاصی خود را برای نقشه و مکان‌یابی توسعه داده‌اند. در ادامه نگاهی به نسخه‌ی پیش‌نمایش Bing Maps خواهیم کرد که برای ویندوز 8.1 توسعه داده شده است.

اخیرا مایکروسافت در حال توسعه‌ی اپلیکیشن نقشه‌ی بینگ برای ویندوز 8.1 بود که دیروز با انتشار تصاویر و توضیحاتی در مورد این اپلیکیشن، نوید حضور نسخه‌ی نهایی آن را در روزهای آتی داده است. کاربران آخرین نسخه‌ی سیستم‌عامل ویندوز می‌توانند با دریافت نسخه‌ی Preview این اپلیکیشن، تصاویر با رزولوشن بالا را که شامل نماهایی از ارتفاع بالا تا خیابان‌های شهرها نیز می‌باشند را به نظاره بنشینند. این اپلیکیشن را می‌توان نسخه‌ی ردموندی گوگل‌ارث خواند که توسط مایکروسافت توسعه داداه شده است و ردموندی‌ها در این اپلیکیشن 70 شهر را پوشش داده‌اند.

مایکروسافت این سرویس را صرفا برای مشاهده‌ی تصاویر و نقشه‌ها طراحی نکرده است، بلکه می‌توان انواع اطلاعات موبوط به فروشگاه‌ها، مراکز تجاری و تمامی اطلاعاتی را که وجود آن روی یک نقشه مفید است، به آن اضافه کرد. همچنین مایکروسافت امکانی را با نام Bubble View در این اپلیکیشن گنجانده است که می‌توان بدون نیاز به زوم، نمایی از خیابان‌ها را مشاهده کرد. علاوه بر موارد ذکر شده، قابلیت جست‌وجو و برقراری مکالمات نیز در این اپلیکیشن گنجانده شده است در نتیجه شما می‌توانید با کلیک بر روی نقاط مشخص شده روی نقشه، مکالمات مورد نیاز را از طریق اسکایپ برقرار کنید یا مسیر خود را تا مقصد مشخص کنید.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا مایکروسافت می‌تواند اپلیکیشن خود را جایگزین گوگل‌ارث در ویندوز کند؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده