به زودی قادر خواهید بود با گفتن OK Google اپلیکیشن‌های کروم را اجرا کنید

به زودی قادر خواهید بود با گفتن OK Google اپلیکیشن‌های کروم را اجرا کنید

قابلیت فراخوانی دستیار صوتی گوگل از طریق گفتن جمله OK Google از زمان ارائه گوشی Moto X موتورولا وارد اندروید شد و اندکی بعد در نسخه کیت‌کت به یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این سیستم عامل بدل گردید. گوگل قصد دارد به زودی این قابلیت را به مرورگر و سیستم‌عامل کروم نیز اضافه کند.

آن دسته از کاربرانی که با دستیار صوتی جدید اندروید کار می‌کنند، می‌دانند که ویژگی OK Google تا چه حد می‌تواند کاربردی باشد. این قابلیت در گوشی‌های Moto X و نسخه کیت‌کت اندروید وجود دارد و کاربران این دستگاه‌های احتمالا آرزو می‌کنند که ای کاش تمام دستگاه های دیجیتالی‌شان مجهز به این قابلیت بودند.

به نظر می‌رسد که این آرزو چندان هم دور از واقعیت نیست و احتمالا به زودی می‌توانید از طریق مرورگر و سیستم عامل کروم به این قابلیت دسترسی یابید. بنا به یک مقام داخلی گوگل، فرانسوا بیوفورت، در نسخه‌های آتی کرو‌م‌بوک‌ها می‌توانید با گفتن جمله «OK Google» وارد صفحه جستجوی صوتی شوید. همچنین احتمال آن وجود دارد بتوان با دستورات صوتی چون «open Gmail» و «Chat with» نیز بتوانید برنامه‌های مربوطه را اجرا کنید. این ویژگی هنوز تا مراحل پایانی فاصله زیادی دارد ولی اگر مشتاق هستید تا آن را تجربه کنید می‌توانید Chromium (نسخه آزمایشی کروم) را دانلود کرده و نصب نمایید و از این قابلیت ویژه در کامپیوترتان بهره ببرید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده