Viber 4 با امکانات و سرویس‌های تازه ارائه شد

Viber 4 با امکانات و سرویس‌های تازه ارائه شد

وایبر را می‌توان یکی از پرچمداران عرصه ارتباط در تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها دانست. اپلیکیشنی که تقریبا غالب ما کاربران تلفن‌های هوشمند و کامپیوترها در ایران نیز، آن را یک بار امتحان کرده‌ایم. در حالی که به روزرسانی عمده این اپلیکیشن در نسخه سوم، با پشتیبانی از تماس تصویری و انتقال تماس‌ها در کامپیوترهای شخصی همراه بود، نسخه چهارم به میدان آمده تا جامعه وایبری‌ها را با ارتباطی یکپارچه و چه بسا سریع‌تر رونق بخشد. برای آشنایی بیشتر با نسخه چهارم وایبر با ادامه مطلب همراه باشید.

 Push-to-talk:

برجسته‌ترین ویژگی که وایبر در نسخه چهارم به کاربرانش ارائه می‌کند، سرویس PTT یا همان Push-to-talk  است که به کمک آن می‌توانید تنها با فشردن یک دکمه، ارتباط صوتی سریع و آنی را آغاز نمایید. Talmon Marco، از مدیران این استارت‌آپ محبوب در رابطه با این ویژگی در نسخه چهارم اظهار دارد که وایبر سریع‌تر از برنامه‌های مشابه (بلافاصله نام  برنامه Voxer به یاد می‌آید) این کار را انجام می‌دهد. تنها کافی‌ست چهار مرحله ساده را برای اجرای سرویس به کار ببندید که عبارتند از ضبط صدا، ارسال، دانلود توسط گیرنده و پخش. مدت زمانی که شما برای فرستادن یک صدای 15 ثانیه‌ای نیاز دارید، تنها 5 ثانیه بیشتر نیست، در حالی که در حالت معمول این مدت زمان به 45 تا 60 ثانیه نیز می‌رسد.

stickerها همیشه سهم قابل توجهی از فروش و درآمد برنامه‌ها را شامل می‌شوند. همچنین فروش stickerها در کشورهای آسیایی بخاطرکاربران جوان‌تر بیشتر، رنگ و بوی دیگری دارد. به طوری که اپلیکیشن LINE تنها 10 میلیون دلار از در آمدهایش را از طریق فروش این به دست آورده است. به موازات همین موضوع نیز، وایبر توجه ویژه‌ای به این بخش در نسخه چهارم داشته است و مجموعه برچسب‌ها و stickeها  فروشگاه وایبر در این نسخه چهره‌های بیشتری با خود به همراه آورده است. در این نسخه، می‌توانید با دو کاراکتر جدید Mayo و Blu و شکلک‌های شاد و رنگارنگ پیغام‌هایتان را زینت ببخشید.به طوری که هم اکنون بیش از  1000 برچسب متفاوت برای فروشگاه وایبر طراحی شده است.

Viber برای اندرویدی‌ها: 

هر چند وایبر در اصل، برای تلفن‌های هوشمند طراحی و عرضه شد، اما این بار این اپلیکیشن توجه خود را به تبلت‌های اندرویدی بیش‌ از پیش نموده است به طوری که کاربران در هر تبلت با هر اندازه‌ای می‌توانند از گفت و گو با دوستانشان لذت ببرند. همچنین اگر شما از چند دستگاه همزمان استفاده می‌کنید، امکان همسان‌سازی اطلاعات اکانت شما در پلتفرم‌های مختلف از جمله PC، تبلت و تلفن هوشمند میسر است.

ویژگی‌های نسخه جدید وایبر را به طور کلی می‌توان در موارد زیر جمع‌بندی و خلاصه نمود:

  • بهبود نوتیفیکیشن‌ها در اندروید 4 به بالا
  • تنظیم روشنایی صفحه نمایش در هنگام دریافت پیغام
  • استفاده از پیغام‌رسان وایبر در حین برقراری تماس
  • ارسال پیغام به هر گروه یا هر کاربر
  • انتخاب عکس پس‌زمینه برای تماس‌ها و گفتگوها از گالری مخصوص
  • پشتیبانی از بیش از 100 نفر در مکالمات گروهی

یکی دیگر از امکانات جدید وایبر که البته هنوز به صورت محدود عرضه شده، Viber Out نام دارد که به کمک آن می‌توانید از طریق وایبر با تلفن‌های معمولی تماس برقرار کنید. به گفته مدیر عامل وایبر، این ویژگی‌ جهت کمک به برقراری تماس برای آسیب‌دیدگان گردباد Haiyan در کشور فیلیپین با عزیزانشان در خارج از این کشور راه‌اندازی شده است.

همچنین لازم به ذکر است که این سرویس موقتی بوده و هنوز تا ارائه نسخه نهایی زمان باقی است و همانطور که گفته شد، بیشتر به نیت کمک به کاربران فیلیپینی راه‌اندازی شده است. همچنین اعلام شده که این سرویس شامل هزینه می‌شود و برای تماس با کشورهایی که از قراردادهای رایگان بهره‌مند نیستند، باید اعتباری معادل 0.99 تا 4.99 دلار خریداری نمایید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده