جستجو در حساب کاربری جیمیل، گوگل درایو و دراپ‌باکس به کمک FindIt

جستجو در حساب کاربری جیمیل، گوگل درایو و دراپ‌باکس به کمک FindIt

FindIt اپلیکیشنی است که چند ماه پیش اولین بار برای iOS ارائه شد، اما هم‌اکنون برای اندروید نیز عرضه شده است. همانطور که نام این اپلیکیشن گویاست (آن را پیدا کن :FindIt)، با استفاده از آن می‌توان اطلاعات مورد نظر را در انواع سرویس‌های ابری و ایمیل‌ها همچون جیمیل،گوگل درایو و دراپ‌باکس جست‌و‌جو کرد‎.

اگرچه دو سرویس جیمیل و گوگل‌درایو دارای امکان جست‌‌و‌جو هستند، اما این اپلیکیشن امکان جست‌و‌جو در سه سرویس فوق‌الذکر را فقط از طریق یک کادر جست‌و‌جو ممکن می‌سازد. در ادامه نحوه‌ی کار با این اپلیکیشن را بررسی خواهیم کرد.

استفاده از این اپلیکیشن چندان سخت و وقت‌گیر نیست، چراکه همه چیز به‌روشنی مشخص شده است. همان‌طور که در ابتدا نیز عنوان شد، این سرویس قابلیت کار با سه سرویس جیمیل، گوگل‌درایو و دراپ‌باکس را دارد. می‌توان اکانت‌های مختلفی را از هریک از سرویس‌های مورد نظر اضافه کرد که در این‌صورت میزان داده‌ی مورد جست‌و‌جو در این حالت افزایش می‌یابد.

نکته‌ی قابل ذکر در مورد اضافه شدن اکانت‌ها، زمان لازم برای اسکن شدن محتویات هریک از اکانت‌ها است که این زمان بستگی به شلوغ یا خلوت بودن اکانت دارد. به‌طور میانگین، اضافه شدن هر اکانت نسبتا حجیم، زمانی در حدود 5 دقیقه به طول می‌انجامد.

FindIt1

کلمه‌ی جست‌و‌جوی مورد نظر خود را در کادر وارد کرده و سپس Find را کلیک کنید. می‌توان برای تسهیل امر جست‌و‌جو، فیلدهای موجود را که شامل نام‌اشخاص، ساعت و نوع داده‌ است، مشخص کرد. در مقابل، اگر هیچ‌یک از فیلدها انتخاب نشود، کلیه نتایج فارغ از زمان، نام یا نوع داده نمایش داده خواهد شد.

FindIt2

برای مثال با جست‌و‌جوی کلمه‌ی Armin، کلیه نتایج منطبق بر واژه‌ی جست‌و‌جو شده بدون در نظر گرفتن نوع داده و زمان نمایش داده می‌شوند. می‌توان با مشخص کردن نوع داده، نتایج به‌دست آمده را بصورت بهتری فیلتر کرد.

FindIt4

درصورتی که نتایج به‌دست آمده رضایت بخش نیست، می‌توان با کلیک برروی علامت + کلیدواژه‌‌ی مورد نظر را تغییر داد. برای محدود کردن بیشتر نتایج می‌توان از فیلد Person برای مشخص کردن فرستنده ایمیل استفاده کرد. همچنین در صورت استفاده از فیلتر زمان، گزینه‌هایی همچون بازه‌ی هفت‌روزه یا یک بازه‌ی سی‌روزه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. قابلیت جست‌و‌جو را می‌توان برای تاریخ‌های مشخصی نیز فیلتر کرد.

FindIt3

می‌توان فایل‌های مورد نظر را با کلیک برروی آن، از داخل برنامه باز کرد، اما هنوز قابلیت دانلود اطلاعات از طریق محیط کاربری اپلیکیشن امکان‌پذیر نیست. این اپلیکیشن اضافه کردن 30 اکانت را امکان‌پذیر می‌نماید اما در صورتی که با به‌اشتراک‌گذاری اپلیکیشن، 5 شخص دیگر نیز از آن استفاده نمایند، می‌توان از این اپلیکیشن برای یک‌سال استفاده کرد. می‌توانید نسخه‌ی اندروید را از اینجا و نسخه‌ی iOS را از اینجا دانلود کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده