حفظ تناسب اندام با کمک گوشی آیفون

حفظ تناسب اندام با کمک گوشی آیفون

در این مقاله قصد داریم نرم افزار جدیدی به شما معرفی کنیم که به وسیله آن می‌توانید متوجه شوید که چه میزان کالری ازطریق غذا وارد بدن شما شده، چه میزان بیشتر از حد لازم خورده اید و چه میزان باید ورزش کنید تا به حد مطلوب برسید. همه این موارد در این App با توجه به وزن، قد و سن شما تعیین می‌شود. البته توجه کنید که باید نام مواد غذایی که مصرف می‌کنید را به انگلیسی بدانید یا بتوانید آن را در دیکشنری بیابید و سپس از برنامه استفاده کنید.

قبل از آغاز کار می دانید که باید گوشی خود را jailbreak کرده باشید. اگر این کار را انجام ندادید می‌توانید مقاله آموزشی زومیت را مشاهده کنید.

چگونه روی گوشی iPhone خود، برنامه‌های گران‌قیمت را به صورت رایگان نصب کنیم، Jailbreak

ابتدا از لینک زیر، برنامه موجود در App Store زومیت را دریافت کنید.

لینک دانلود Nutrition Genius

بعد از دریافت و نصب برنامه Nutrition Genius آن را بازکنید و به قسمت My Profile که در پایین صفحه App قرار دارد بروید تا بتوانید مشخصات خود را به برنامه بدهید.

nutrition-genius-profile2

حالا نوبت به پر کردن مشخصاتتان است. ابتدا در قسمت Units گزینه هایی که با آن قد و وزنتان را می سنجید انتخاب کنید. مثلا CM و KG واحد هایی هستند که در کشور ما معمول هستند.

سپس نوبت به Gender یا جنسیت است که خانمها گزینه Femail و آقایان گزینه Male را انتخاب می‌کنند. گزینه‌های سن و قد را نیز درج کنید. در قسمت بعدی که Job Type است ، مشخص می‌کنید که میزان فعالیت کار شما چه مقدار است. به‌طور مثال کارمندانی که پشت میز خود ثابت می نشینند باید گزینه Sedentary را انتخاب کنند.

nutrition-genius-profile1

Start Weight و Goal Weight هم به ترتیب وزن فعلی و وزن مطلب شما است که باید در این دو قسمت قرار داده شود. در قسمت Diet Plan مشخص می‌کنید که در طول چه مدت زمانی می‌خواهید به وزن مطلوب برسید. به‌طور مثال می‌خواهید 1/2 کیلوگرم در هر هفته وزن کم کنید. خط آخر یعنی Calories/Day توسط برنامه مشخص می‌شود. به‌طور مثال اگر عدد 900 را مشاهده کردید به این معنی است که شما می‌توانید در هر روز 900کالری مصرف کنید تا از وزنی که هستید به وزن مطلوب برسید و در این راه هر هفته 1/2 کیلوگرم وزن کم یا زیاد می‌کنید.

اکنون زمان آن رسیده که در هر روز تمام غذاها و مواد خوراکی که می خورید را ثبت کنید، فعالیت هایتان را نیز در جدول درج کنید و نتیجه رژیم خود را مشاهده کنید.

nutrition-genius-overview-1

مجددا از قسمت پایین برنامه به OverView بروید، یک تقویم ماهانه خالی مشاهده می‌کنید. این تقویم به‌زودی با مطالبی که شما در آن خواهید نوشت، پر خواهد شد. به قسمت Food بروید. در قسمت بالای جدول تاریخ روز را مشاهده می‌کنید. اگر تاریخ درست نیست با استفاده از فلش های دو طرف آن، تاریخ را تغییر دهید تا به روز مورد نظر برسید.

nutrition-genius-food-menu-1

اکنون زمان درج کردن مواد غذایی که مصرف کرده‌اید در جدول است. روی + بالای همین صفحه کلیک کنید. لیست غذاها در قسمت پایین صفحه و عبارت Search Database در قسمت بالاتر موجود است. انتخاب غذایی که خوردید دفعات اول کمی دشوار است ولی از دفعات بعد شما از Recent Food Item که نام غذاهای پیشین را در خود Save می‌کند استفاده خواهید کرد.

شما می‌توانید غذا یا میوه ای که خوردید را از بخش مربوط به خودش بیابید(مثلا سیب در قسمت میوه ها) یا کلا نام غذا را(مثلا Rice) در قسمت database جست و جو کنید و به‌طور مثال از گزینه Rice,White Medium-Grain-Coocked برای برنج استفاده کنید. بعد از انتخاب برنج سفید نوبت به انتخاب تعداد پیمانه هایی که میل کردید می‌رسد. پس از آن گزینه Save بالای صفحه را انتخاب کنید.

nutrition-genius-exercise-menu-1

برای سایر موارد غذایی نیز باید همین روند را طی کنید. در قسمت Exercise پایین صفحه نیز اگر ورزش کرده‌اید می‌توانید زمان ورزش خود را انتخاب کنید تا ببینید چقدر کالری سوزانده اید. در پایان روز مجددا به بخش Overview بروید تا ببینید هر روز چقدر کالری اضافه مصرف کردید یا چقدر از میزانی که به شما اجازه داده شده کمتر خورده اید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده