دانلود کنید: ضبط آسان مکالمات به کمک اپلیکیشن اندرویدی MP3 InCall Recorder & Voice

دانلود کنید: ضبط آسان مکالمات به کمک اپلیکیشن اندرویدی MP3 InCall Recorder & Voice

با وجود هوش و خلاقیت طراحان امروزی، تلفن‌های هوشمند همچنان بدون وجود ویژگی ضبط مکالمات ساخته می‌شوند. دلیل این مسأله هم مشخص است: جلوگیری از سوء‌استفاده افراد سودجو! در حقیقت نیاز به ضبط مکالمه‌ها به ندرت و در مواقع خاص لازم می‌شود. مثلاً هنگام انجام مصاحبه‌های تلفنی، صحبت در شرایط ویژه با فردی خاص یا هنگام پرسیدن یک آدرس. در ادامه با زومیت همراه باشید تا به معرفی یک اپلیکیشن ضبط مکالمه بپردازیم.

MP3 InCall Recorder & Voice، اپلیکیشن اندرویدی رایگانی است که همانگونه که از نامش می‌توان حدس زد، مکالمات دو طرف را در قالب یک فایل MP3 ذخیره می‌کند.

اپلیکیشن در پس‌زمینه اجرا شده و فقط یک کلید را در رابط‌کاربری تلفن، نمایش می‌دهد. در هنگام مکالمه یا پیش از آن با زدن این کلید، اپلیکیشن شروع به ضبط گفتگو می‌کند. با پایان یافتن تماس هم، ضبط صدا به طور خودکار متوقف می‌شود. علاوه بر این، از اپلیکیشن می‌توان به عنوان Voice Recorder نیز استفاده کرد و همانگونه که اشاره شد، تمام مکالمات به صورت MP3 ذخیره شده و توسط اپلیکیشن قابل اجرا هستند.

نسخه رایگان این اپلیکیشن، آگهی‌های تبلیغاتی نمایش داده شده ودر آن امکان ایمیل کردن فایل‌های صوتی از طریق نرم‌افزار وجود ندارد. ارتقاء نسخه رایگان به نسخه Pro، باعث حذف شدن آگهی‌ها و اضافه شدن دو ویژگی درج نوت برای فایل‌ها و حالت ضبط تمام تماس‌ها (Record All Call Mode) به اپلیکیشن می‌گردد.

هنگامی که با تلفن اندرویدی خود تماس بگیرید، کلید سبز رنگ کوچکی در سمت راست و بالای صفحه‌نمایش پدیدار می‌شود. برای ضبط صدا کافی است بر روی آن بزنید.

MP3-InCall-Recorder-record

با شروع پروسه ضبط کردن، کلید سبز رنگ حذف شده و به جای آن، کلیدی قرمز رنگ در منو نمایان می‌شود که به کمک آن می‌توان ضبط کردن را متوقف کرد. علاوه بر این این کلید مشخص می‌کند که تماس جاری در حال ضبط شدن است.

با پایان تماس، ضبط صدا متوقف شده و فایل‌ صوتی در حافظه جانبی دستگاه (SD Card) ذخیره می‌شود. نرم‌افزار از امکانات ویژه‌ای برای نمایش و سازماندهی فایل‌ها برخوردار بوده و تماس‌های ضبط شده برای لیست مخاطبین (Contact)  را تشخیص می‌دهد. به کمک نرم‌افزار می‌توانید مدت‌زمان، حجم و تاریخ فایل را مشاهده کنید. برای شنیدن فایل‌ها، کافی است آن را انتخاب نموده و کلید Play را بزنید. نرم‌افزار MP3 InCall Recorder & Voice، یک اکولایز داخلی برای تنظیم کیفیت صداهای ضبط و پخش شده نیز دارد.

برای اینکه از نرم‌افزار به عنوان Voice Recorder استفاده کنید، بر روی کلید میکروفون در پایین صفحه‌کلید کنید. این کلید هنگامی که فایل‌ها صوتی انتخاب نشده باشند، نمایش داده می‌شود. روش دیگر، باز کردن منوی کشویی Call Recorder Files و انتخاب گزینه Voice Recorder است.

MP3-InCall-Recorder-recordings1

امکانات زیادی در اپلیکیشن وجود دارد که با ارتقاء آن به نسخه Pro قابل استفاده هستند. با این حال اگر بر روی کلید چرخ‌دنده ضربه بزنید، می‌توانید تنظیمات مختلفی مانند منبع ورودی صدا (میکروفون یا خط تلفن)، موقعیت قرارگیری کلید ضبط مکالمه و... را مشاهده و شخصی‌سازی کنید.

دانلود اپلیکیشن MP3 InCall Recorder & Voice از گوگل‌پلی

به یاد داشته باشید که ضبط کردن صدای مخاطب بدون اطلاع وی، از نظر اخلاقی کاری ناپسند محسوب شده و علاوه بر این به دور از انصاف است. بهتر است قبل از ضبط مکالمه، مخاطب شما هم از این موضوع مطلع باشد تا فایل صوتی شما در آینده یادآور خاطرات شیرین برای هر دو طرف باشد.

آیا نرم‌افزارهای دیگری می‌شناسید؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده