نرم افزار مستقل گوگل برای تبدیل متن فینگلیش به فارسی منتشر شد

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۱
مطالعه 2 دقیقه
گوگل چندی پیش سرویس به نام ابزار ورودی یا Input Tools را معرفی کرده بود که از طریق آن امکان تبدیل متن فینگلیش به زبان‌های مختلف از جمله فارسی میسر می‌شد. حال گوگل در وب لاگ رسمی خود خبر از یک ابزار مستقل که بصورت نرم افزار بر روی ویندوز یا بصورت افزونه در مرورگر کروم نصب ‌می‌شود را داده است که کار تبدیل متن لاتین به فارسی را ساده‌تر می‌کند.
تبلیغات

اگر هنوز به تایپ فارسی عادت نکرده‌اید یا صفحه کلید شما فاقد برچسب‌ کارکترهای فارسی است، گوگل ابزار ورودی تازه ای را برای زبان فارسی منتشر کرده‌ است که شامل مجموعه ابزارهایی است که امکان ورود نوشتار فارسی روی دستگاه‌ها و سیستم عامل‌های مختلف را به کاربران می دهند. این ابزار به صورت یک برنامهٔ مستقل برای Windows و یک برنامهٔ افزودنی برای Chrome نیز در دسترس است، همچنین به Gmail و Google Drive نیز به صورت توکار اضافه شده تا به سادگی به این سرویس دسترس داشته باشید. نسخهٔ Windows این ابزار در همهٔ برنامه‌های این سیستم عامل از جمله برنامه‌های پیام‌رسان فوری (چت یا IM) و نرم افزارهای اداری مانند Word قابل استفاده است و نیازی به اتصال به اینترنت ندارد.پ

افزونه Chrome بر روی سیستم عامل‌های مختلف کار می کند و امکان ورود نوشتار در وب را فراهم می سازد. با استفاده از این ابزار می‌توانید به راحتی در هر برنامه یا وب سایت، مانند Gmail و Google‎‎+‎، فارسی بنویسید.

نرم افزار ویندوزی Input Tools قابل سفارشی شدن است و شما می‌توانید براساس نیاز خود کارکترهای مختلف را به معادل‌های فارسی مورد نظر خود متصل کنید.

همچنین، شما می‌توانید ابزار ورودی را در محصولات Google مانند Gmail و Google Drive راه‌اندازی و استفاده کنید. برای این که بدانید چگونه می‌توانید ابزار ورودی Google را به صورت برنامهٔ افزودنی Chrome دانلود و استفاده کنید، می‌توانید به مقاله راهنمای گوگل مراجعه نمایید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات