خالق ProtonVPN رقیبی امن و متمرکز بر حریم خصوصی برای گوگل‌ داکس معرفی کرد

چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
صفحه اصلی پروتون داکس نسخه دسکتاپ
شرکتی که وی‌پی‌ان محبوب ProtonVPN را تولید کرده است، از توسعه‌ی سرویسی جدید به نام پروتون داکس خبر داد.
تبلیغات

سرویس جدید پروتون داکس (Proton Docs) شباهت‌های بسیار زیادی به گوگل داکس دارد و از صفحات سفید و نوار ابزار در بخش بالایی و نشانگر زنده برای نمایش افراد حاضر در سند میزبانی می‌کند.

شباهت بین پروتون داکس و گوگل داکس چندان تعجب‌برانگیز نیست؛ چون گوگل داکس به سرویسی بسیار محبوب تبدیل شده و تقریباً تمامی راه‌های مناسب برای مدیریت اسناد را معرفی کرده است.

ویرایش متن در نرم افزار پروتون داکس آنلاین
Proton

سرویس پروتون داکس ساعاتی پیش در قالب پروتون درایو رونمایی شد و تمرکز ویژه‌ای روی حریم خصوصی دارد. پروتون که کارش را به‌عنوان سرویس ایمیل شروع کرد، امروزه نرم‌افزار تقویم، مدیریت فایل، مدیریت پسورد و حتی وی‌پی‌ان دارد. اضافه‌کردن سرویس داکس به این اکوسیستم کاملاً منطقی به‌نظر می‌رسد.

نسخه‌ی اولیه‌ی پروتون داکس اکثر ابزارهایی را در خود دارد که از نرم‌افزاری این‌چنینی انتظار داریم؛ ازجمله ابزارهای پیشرفته برای ویرایش متن و امکان ویرایش چندنفره به‌صورت زنده و پشتیبانی از فایل‌های چند رسانه‌ای. پروتون داکس فعلاً فقط در قالب نسخه‌ی وب ارائه می‌شود و به‌صورت ویژه برای دسکتاپ بهینه شده است؛ اما بعداً برای سایر پلتفرم‌ها نیز منتشر خواهد شد.

پروتون می‌گوید تمامی اسناد و عبارت‌های تایپ‌شده و حتی حرکات نشانگر ماوس به‌صورت زنده و سرتاسری رمزنگاری می‌شوند تا اسناد در بیشترین امنیت ممکن قرار بگیرند. پروتون وعده داده است که هرگز داده‌های کاربران را نفروشد یا از آن‌ها استفاده نکند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات