پیام‌رسان پیش‌فرض اندروید سرانجام به هوش مصنوعی مجهز شد

شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
برنامه Google Messages
کاربران ازاین‌پس می‌توانند با پیام‌رسان پیش‌فرض اندروید، از هوش مصنوعی جمنای استفاده کنند.
تبلیغات

گوگل در کنفرانس I/O 2024 اعلام کرد که قصد دارد پیام‌رسان Google Messages را به هوش مصنوعی جمنای مجهز کند. این شرکت حالا اعلام کرده است که کاربران نسخه‌ی پایدار گوگل مسیجز می‌توانند از قابلیت‌های جمنای بهره ببرند. ویژگی جدید به‌صورت تدریجی منتشر می‌شود.

جمنای پس از ورود به گوگل مسیجز، به‌عنوان اولین مخاطب در بخش ایجاد گفت‌وگوی جدید ظاهر خواهد شد. کاربران پس‌ از موافقت با برخی شرایط ذکرشده، به رابط کاربری پیام‌رسانی جدیدی منتقل خواهند شد.

نحوه‌ی استفاده از هوش مصنوعی جمنای در گوگل مسیجز
Google

کاربران می‌توانند در بخش وارد‌کردن متن، از ایموجی و گزینه‌ی گالری استفاده کنند و به هوش مصنوعی ورودی تصویری بدهند؛ اما امکان افزودن ورودی‌های صوتی وجود ندارد.

از جمنای در گوگل مسیجز می‌توان برای ایجاد پیش‌نویس، گرفتن ایده‌های جدید، برنامه‌ریزی رویدادهای آینده یا برقراری مکالمه‌ استفاده کرد.

مکالمه با هوش مصنوعی جمنای در گوگل مسیجز
استفاده از افزونه‌ها در جمنای در گوگل مسیجز
مکالمه با هوش مصنوعی جمنای در گوگل مسیجز

جمنای در گوگل مسیجز از افزونه‌های جیمیل و گوگل‌ مپس و یوتیوب پشتیبانی خواهد کرد؛ اما افزونه‌ی یوتیوب موزیک دردسترس نخواهد بود.

کاربران می‌توانند با لمس طولانی‌‌مدت پاسخ‌ها، به آن‌ها واکنش نشان دهند و موافقت یا مخالفت خود را اعلام کنند. به‌علاوه، امکان ستاره‌دار و فوروارد کردن پیام‌ها وجود دارد.

مکالمات در قالب استاندارد RCS ارائه می‌شوند؛ اما برپایه‌ی سیستم رمزنگاری سرتاسری (End-to-End Encryption) نیستد. استفاده از جمنای در گوگل مسیجز ازطریق سیستم‌عامل WearOS گوگل و نسخه‌ی تحت‌وب آن امکان‌پذیر نخواهد بود.

به‌زودی جمنای در پیام‌رسان پیش‌فرض اندروید دردسترس همه‌ی کاربران، به‌جز کشورهای منطقه‌ی اقتصادی اروپا، بریتانیا، سوئیس و هند قرار خواهد گرفت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات