با فشار دولت آمریکا، مایکروسافت تیمز از بسته نرم‌افزاری آفیس خارج شد

دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۴
مطالعه 1 دقیقه
لوگو مایکروسافت تیمز / Microsoft Teams
مایکروسافت تیمز به‌طور رسمی از بسته‌ی نرم‌افزاری آفیس خارج شد؛ اقدامی که احتمالا نتیجه‌ی فشار نهادهای رگولاتوری است.
تبلیغات

بر اساس گزارش رویترز، مایکروسافت تصمیم گرفته است تیمز را از مجموعه‌ی آفیس ۳۶۵ خارج کند تا آن را به‌عنوان نرم‌افزاری جداگانه بفروشد. این اقدام احتمالا در نتیجه‌ی فشار دولت ایالات متحده انجام شده است.

فردی به نمایندگی از مایکروسافت به رویترز گفت که جداسازی تیمز از آفیس ۳۶۵ با هدف «تضمین شفافیت برای مشتریان» انجام شده است. این شرکت پیش‌تر چنین تغییری را صرفا در اتحادیه‌ی اروپا و با فشار نهادهای رگولاتوری اعمال کرده بود.

مشتریان فعلی مایکروسافت می‌توانند بدون تغییر به استفاده از سرویس خود که تیمز را در داخل بسته‌ی نرم‌افزاری آفیس قرار می‌دهد، ادامه دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند طرح خود را تمدید یا اصلاح کنند.

تمامی کاربران جدیدی که به‌دنبال استفاده از تیمز هستند، باید برای دریافت این نرم‌افزار ۵٫۲۵ دلار پرداخت کنند. قیمت بسته‌ی آفیس بدون تیمز در نسخه‌های مختلف از ۷٫۷۵ دلار تا ۵۴٫۷۵ دلار متغیر است.

مایکروسافت نخستین بار در سال گذشته نرم‌افزار تیمز را از بسته‌ی آفیس خارج کرد. در آن زمان کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه‌ی اروپا) تحقیقاتی به راه انداخت تا بفهمد حضور تیمز در بسته‌ی نرم‌افزاری آفیس باعث نقض قوانین می‌شود یا نه. غول ردموندی حالا تصمیم گرفته است تغییر را به‌صورت جهانی اعمال کند.

تصمیم جدید مایکروسافت در حالی گرفته می‌شود که وزارت دادگستری ایالات متحده اخیرا از اپل شکایت کرده است. شاید مایکروسافت نگران است که پرونده‌ای مشابه گریبان خودش را هم بگیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات