سیستم درآمدزایی تلگرام برای کانال‌های ایرانی فعال شد

یک‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
لوگو تلگرام Telegram یک نفر در حال استفاده از گوشی
بر اساس بررسی‌های زومیت، سیستم کسب درآمد تلگرام برای کانال‌هایی با بیش‌از ۱٬۰۰۰ عضو فعال شده است.
تبلیغات

به‌روزرسانی: تلگرام لحظاتی پیش با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی تأیید کرد که طرح اشتراک‌گذاری درآمد با کانال‌ها شروع شده است.

تلگرام سیستم درآمدش را یکی از سخاوتمندانه‌ترین سیستم‌های پاداش در تاریخ شبکه‌های اجتماعی می‌داند. بر اساس گفته‌ی تلگرام، کانال‌های این پیام‌رسان ماهانه بیش از یک تریلیون بازدید دارند.

تلگرام برای فعال‌سازی سیستم درآمدزایی، از نوع جدید تبلیغات رونمایی کرده که آن‌ها را «تبلیغات تون‌محور» می‌نامد و صرفاً ازطریق تون‌کوین قابل خرید هستند. این پیام‌رسان می‌گوید دلیل انتخاب تون‌کوین، پایین‌بودن کارمزد و سریع‌بودن تراکنش است.

به‌لطف سیستم جدید تلگرام، حالا همه می‌توانند کانال‌ها یا بات‌های خود را با پایین‌ترین هزینه‌ی ممکن تبلیغ کنند. هنگام تبلیغ‌دهی به تلگرام، می‌توانید تعیین کنید که تبلیغ شما دقیقاً در کدام کانال‌ها به‌نمایش دربیایند.

خبر اصلی: بررسی‌های زومیت نشان می‌دهد که تلگرام قابلیت کسب درآمد از تبلیغات را برای کانال‌ها فعال کرده است. مدتی پیش گفته شده بود که این ویژگی برای تمامی کانال‌هایی که بیش از ۱٬۰۰۰ عضو دارند، فعال می‌شود.

برخلاف آنچه فکر می‌کردیم، حتی کانال‌هایی که با شماره‌ی ایرانی ساخته شده‌اند نیز وارد برنامه‌ی کسب درآمد تلگرام شده‌اند.

سیستم کسب درآمد تلگرام به این شکل است که ۵۰ درصد از درآمد حاصل از تبلیغات نمایش‌داده‌شده در هر کانال، به صاحب آن کانال ارائه می‌شود.

تلگرام برای تضمین سرعت و ایمنی پرداخت‌ها به‌طور انحصاری از بلاک‌چین TON استفاده می‌کند. این پیام‌رسان درآمد حاصل از تبلیغات را در قالب رمزارز تون‌کوین با مدیران کانال به‌اشتراک خواهد گذاشت. نکته‌ی جالب اینکه دریافت درآمد تبلیغاتی بدون کارمزد انجام می‌گیرد.

مطابق بررسی زومیت، برای دسترسی به سیستم درآمدزایی تلگرام باید حتماً اپلیکیشن را به‌روزرسانی کنید. صرفاً سازنده‌ی کانال بخش درآمدزایی را می‌بیند و حتی ادمین‌هایی با بالاترین سطح دسترسی هم امکان دیدن آن را ندارند.

تا قبل از اعمال تغییرات جدید، برخی از کانال‌ها می‌توانستند ازطریق پلتفرم Telegram Ads تا ۱۰ درصد از بازدیدهای کانال را به درآمد تبدیل کنند.

تلگرام که پس از واتساپ دومین پیام‌رسان پراستفاده‌ی دنیا به‌حساب می‌آید، در یک سال اخیر میزبان تغییرات انقلابی شده است و همچنان به پیشرفت ادامه می‌دهد. همه‌ی این پیشرفت‌ها در حالی حاصل می‌شوند که تلگرام تیم بسیار کوچکی دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات